Tao ženy

Živý čchi-kung

Centrum Loreto

Michaela Sklářová

Cesta učitele

Cesty na Bali a jóga

Hluboká moudrost těla ví

Hluboká moudrost lidského těla přesně ví, co kdy a jak udělat a přirozeně se snaží navrátit do stavu harmonie a rovnováhy.

Rychlé tempo naší doby, pracovní výkony, stresy, strachy, pracovní či zdravotní problémy, partnerské krize nebo rozvody, to vše v dnešní době klade veliký tlak na psychiku člověka aniž by si to mnohdy vůbec uvědomil. Dopad těchto událostí na jeho zdraví je děsivý, neboť má za následek řadu fyzických i psychických onemocnění. Dnes mezi běžná onemocnění řadíme cukrovku, vysoký krevní tlak, nadváhu, dýchací problémy, bolesti zad a páteře, dále nespavost, vyčerpanost, únavu atd.

Řada lidí, zejména pak lidé po padesátce, podnikatelé, živnostníci, ženy na mateřské dovolené či ženy v období přechodu, zaměstnanci aj.  se ocitají v bodě, kdy najednou prožívají stavy prázdnoty a ztrácí smysl dalšího života. Klasická léčba z dlouhodobého hlediska často nestačí a lidé začínají hledat "něco", kde mohou ztracenou šňůru života opět navázat. Kontakt se sebou samým, svojí duší, živostí, kreativitou přináší opět nové pocity štěstí radosti.   

Proto se lidé západního světa stále více a více  obrací k přírodním způsobům léčení... Mezi ně patří i čínská umění pro zdraví a dlouhověkost čchi-kungLidé se na vlastní kůži přesvědčují "o zázračných účincích" těchto relaxačně léčebných umění a zájem o ně neskutečně vzrůstá.

Čchi-kung je staré čínské umění pěstování života, zachování dlouhověkosti a nesmrtelnosti, které vede k rovnováze tělesných a duševních funkcí.  Současnému člověku odkrývá perspektivu dosáhnutí reálného zdraví, stability a harmonie osobnosti, poznání vesmírných zákonů.

Čchi-kung patří v Číně k nejoblíbenějším formám cvičení pro svoji schopnost rozvíjet sílu, pružnost a vytrvalost těla, dechu a mysli, protože stejně jako jóga využívá účinků meditace, dechových a pohybových cvičení k vyrovnání a harmonii energie v těle.

Pravidelným cvičením se tělo postupně mění, vzrůstá jeho pohyblivost. Díky pomalým pohybům v souladu s hlubokým dýcháním se rozproudí zablokovaná čchi (životní síla) v hlavních energetických centrech a viditelně se uvolní nahromaděný stres a napětí po celém těle.  

 


Kalendář akcí

Aktuality

  • 10.07.2019 STAŇTE SE LEKTOREM/KOU A POMÁHEJTE OSTATNÍM Jako jediní v celé České republice školíme budoucí lektory/ky v Akreditované Škole MŠMT! Až 80 % našich vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy. Staňte se lektorem a pomáhejte ostatním najít cestu k harmonii!

  • 10.07.2019 OTEVÍRÁME NOVÝ ROČNÍK ZÁJMOVÉHO STUDIA V PRAZE Otevíráme nový ročník zájmového studia pro širokou veřejnost Škola přírodní léčby a čchi-kung pro ženy a muže. S námi získáte pevné základy v oblasti tradiční čínské medicíny, čchi-kung a práce s tělem, na které můžete stavět další vědomosti.

  • 10.07.2019 NOVINKA! AKREDITOVANÝ KURZ PRO UČITELE A POMÁHAJÍCÍ PROFESE Nově otevíráme unikátní kurz pro všechny zájemce z řad učitelů, pomáhajících profesí, zdravotníků a široké veřejnosti, kteří chtějí jak pro sebe, tak druhé získat znalosti o vysoce účinných metodách pro zvládání stresu a zachovnání dobrého zdraví.