Tao ženy

Živý čchi-kung

Centrum Loreto

Michaela Sklářová

Cesta učitele

Cesty na Bali a jóga

"Nikdy se nevzdávej a miluj vše, co v životě přichází!" říká Michaela

Michaela Sklářová

Michaela Sklářová - lektorka čínských cvičení čchi-kung a tao meditací. Sama cvičení praktikuje více jak 20 let, od roku 2003 vyučuje, nejdříve v Německu a Rakousku, poté v ČR i SK. Autorka dvou vzdělávacích konceptů Živý čchi-kung, škola přírodní léčby a Tao ženy, které se jako jediné certifikované programy u MŠMT tohoto druhu v celé ČR specializují na vzdělávání budoucích lektorů, žen a mužů formou cvičení čchi-kung a meditací. Dále vede rodinné a partnerské poradenství, konstalace, ozdravné programy a pobyty na Bali, je autorkou řady odborných článků. Dalšími jejími projekty je Sun Moon Academy a Balijská jóga. Připravuje speciální vzdělávací projekty do škol, firem a institucí, které mají zájem o harmonický, zdravý a spokojený život.


Co je podle Michaely smyslem cvičení čchi-kung?
Smyslem staročínského cvičení čchi-kung je aktivovat v těle zablokovanou energii (“čchi” = životní síla, „kung“ = dovednost). Je to ucelený systém cviků a hlubokého dýchání, starý více jak 6 000 let, někdy označovaný také jako čínská jóga. Čchi-kung napravuje držení těla, uvolňuje emoce a zklidňuje mysl, přináší okamžitou úlevu od fyzické i psychické únavy, dodává pocit klidu a radosti.
Když se pohybujeme, protahujeme, plyneme jako voda a udržujeme krev v oběhu, zůstává tělo zdravé. Pokud však energie a krev přiškrtíme a omezíme jejich průtok, začne tělo stagnovat. A stagnace je hlavní příčinou bolesti, únavy a choroby.


Jaké jsou další výhody a přínosy cvičení?
Čchi-kung je klíčem ke zdraví a dlouhověkosti. Již v krátkém čase se začne pozitivně měnit váš život. Zlepší se celkové zdraví, budete stabilnější, výkonnější, mohou přijít nové vhledy do vašeho života. Skrze práci na sobě samých a skrze náš rozvoj můžeme potom svůj život vědomě ovlivňovat, prožívat každý den plně, kvalitně a spokojeně a být za všech okolností tzv. v pohodě.


Pro koho je cvičení čchi-kung určeno?
Praktikovat čchi-kung může každý, ženy i muži, bez rozdílu věku. Je vhodný i pro ty, kdo nikdy necvičili. Cvičení je jednoduché, efektivní a uplatnitelné v každodenním životě. Kurzy a ukázkové hodiny probíhají po celé České republice. Více se naučíte v Zájmové škole Živý čchikung


Čchi kung je umění, které nabízí život v harmonii a míru, protože udržuje tělo i mysl v dokonalé rovnováze.


Kalendář akcí

Aktuality

  • 19.11.2018 TAO ŽENY - OMLAZOVÁNÍ, CVIČENÍ A JEDINEČNÉ STUDIUM PRO ŽENY Podle starých taoistů patří praxe čchi-kung nejmocnějšímu prostředkům k obnovení mladistvého vzhledu a dosažení zdraví. Unikátní program Tao ženy je zaměřen na hlubší poznání ženy, sebe poznání a péči o tělesné a duševní zdraví.

  • 19.11.2018 STAŇTE SE LEKTOREM/KOU A POMÁHEJTE OSTATNÍM Jako jediní v celé České republice školíme budoucí lektory/ky v Akreditované Škole MŠMT! Až 80 % našich vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy. Staňte se lektorem a pomáhejte ostatním najít cestu ke svému zdraví!

  • 19.11.2018 STUDIUM JAKO LÉK - ZÁZRAČNÁ PILULKA ZDRAVÍ Poznejte tajemství čínských mistrů a dlouhověkosti, zákony Nebe a Země, které ovlivňují naše fyzické a duševní zdraví! S námi získáte dokonalý přehled a pevné základy v oblasti tradiční čínské medicíny, čchi-kung a práce s tělem, na které můžete stavět další vědomosti.