Tao ženy

Živý čchi-kung

Centrum Loreto

Michaela Sklářová

Cesta učitele

Cesty na Bali a jóga

Zážitky z Bali

Všechna videa z ostrova Bohů Bali a Flores zde

naše nové stránky

Bali Michaela Sklářová

Zážitky Michaely Sklářové z druhé cesty na Bali v létě 2015:

15.7. 2015....Takové setkání se musí zažít jen na vlastní kůži, protože jinak člověk stejně nevěří, že je něco takového možné. Moc lidí v mém životě zatím nebylo, kteří by na první setkání tak dokonale přečetli můj dosavadní život, povahové rysy, dary a talenty a nabídli mi zároveń možnost, jak s tím vším pracovat... Děkuji az možnost setkání s balijským věštcem a léčitelem zároveň!

 

POJEĎTE PŘÍSTĚ S NÁMI VÍCE INFO

 Přečtěte si zajímavý  „ROZHOVOR S BARBAROU A ZBYŠKEM SIKORA: VESMRNÝ POUTNÍCI ANEB SVĚTLO PŘICHÁZÍ Z BALI

7.7. 2015...Tak drzou opici jsem ještě nezažila... Kráčím si po útesu sopky, piji džus a v tom mi někdo malej zatarasí cestu. Ještě si mohla dát ruce v bok... Stoupla si přede mne malá opice a tak na mě "vysílala" až jsem jí dobrovolně svou snídani v 5 ráno vydala. Jinak by byla schopná mi k vůli tomu skočit za krk. 
Ne nadarmo se říká " Jsi drzá jako opice Emotikona smile...Už vím proč. 
Kdyby jste jí chtěli potkat, pak stačí dojet jen na Bali a vystoupat necelých 2000m na sopku Batur. 

9.7. 2015 "No Stress Michell and Smile :-)!"...Slyším teď každý den od Mangku Mastra, svého učitele systému Sun energy yogy, který vyučuje studenty v Rusku, Itálii a v dalších zemích. Absolvuji nyní individuální intenzivní výuku, kterou bych ráda časem přivezla do Čech, protože buduje pozitivní energii v těle a mysli...je navíc něčím podobná cvičení qigong.  

Bydlím sama u řeky, obklopená jen tichem a zvuky přírody, řeky a cikád.. 
Jeho pozitivní energie a úsměv jsou velmi nakažlivé. 
Když se sečte jeho lámaná angličtina a ta moje,rozumíme si perfektně :-). Stále říká: Michell, pozitiv thinking and smile :-)!!! Stále pozitivně mysli a usmívej se!
Miluji Nirartu a celé Bali pro svou krásnou a láskyplnou energii.

6.3.2015 Naše planeta je krásná... Když jsem se v pondělí vracela z Bali a sledovala z letadla nádherný povrch naší planety, tekly mi SLZY. Na mysl mi přicházela slova, jak je nádherná, jedinečná a krásná.... Cítila jsem k ní hlubokou ÚCTU a LÁSKU. Také to, jak nám lidem neustále otevírá svou náruč a je trpělivá, přestože se k ní chováme, tak jak video jen krátce ukazuje... Nemůžu se zpět vůbec adaptovat, protože vnímám, jak mne stres a konzum zase vtahuje do svých spárů...Ptám se sama sebe, jak dlouho toto ještě může všechno trvat? 
Při pohledu z paluby letadla mi přicházely na mysl slova a myšlenky o tom, jak je planeta přelidněná, jak dlouho to ještě vydrží než ji úplně zlikvidujeme. Napadaly mne těžké myšlenky a přestože znám mnoho lidí a orgnizací, kteří bojují o její záchranu, probouzí své vědomí, měla jsem pocit bezmoci a strádání...nemohla jsem pláč zastavit a snažila se, aby to nikdo neviděl, protože jsem nechtěla druhým kazit jejich dobrou náladu. 
Kolik z nás je, co o tom takto přemýšlíme? Možná hodně, ale čas běží a bohužel jediný, kdo může vše změnit je bytost jménem člověk, protože má dar myšlení. Má dar tvořit ušlechitlé věci, cítit a milovat, být lidským a citlivým...
Neskutečné množství odpadků, které člověk denně produkuje, nakupuje plasty a jiné nerozkladné materiály, znečišťuje rybám vodu, necitivě zabíjí zvířata, aby v obchodech našel několik druhů mastných uzenin pro svoji chuť nikoliv hlad, kácí lesy pro své egoistické potřeby.... 
Miluji přírodu, zvířata, květiny, mluvím s nimi, a dotýká se mne když strádá. Každý z nás, kdo je citlivý, musí vnímat, že ona je zdrojem našeho života a bez ní nepřežije. Omlouvám se jí denně za nás za všechny.
Sama sebe se ptám, jak toto může ještě trvat a jednou skončit? Naše základní lidské hodnoty jako je úcta a respekt k přírodě chybí... Bereme vše jako samozdřejmost.
Dnes "náhodou" vidím toto video, které mi jen potvrzuje to, co v sobě již dlouhý čas prožívám... Denně si v duchu přeji a modlím se za probuzení vědomí, lidskosti a lásky nás lidí, abychom mohli žít ráj na Zemi, který jsem alespoň krátce mohla pocítit nyní na své cestě po Bali. Jsem ráda, že jsou místa, alespoň částečně, kterých se technika a ničení ještě nedotklo... Kde lidé uctívají matku Zemi a děkuji jí za to, že mají, co jíst a pít, kde spát a snít a žít. 
Život na planetě je dar. Dar, který byl dán všem stejně..rybám, zvířatům, květinám, stromům, lidem.... Nikdo nemá právo druhé zabíjet pro potěšení a ničit jeho domov. Jsme tady na návštěvě a naše pouť jednou skončí, přijdou druzí... I ti před námi nám nechali možnost ještě dýchat čerstvý vzduch a pít čistou vodu. Ale co dětem zanecháme po sobě my????
Základní otázka každého z nás by možná měla znít Kdo jsem a proč tu jsem? Čím planetě můžu pomoci a tedy i sobě, nám všem???? foto


momentky na fcb: zde, buddhistický chrám zde
čtěte další zážitky z pobytu na Bali leden- únor 2016 zde

Kalendář akcí

Aktuality

  • 10.07.2019 STAŇTE SE LEKTOREM/KOU A POMÁHEJTE OSTATNÍM Jako jediní v celé České republice školíme budoucí lektory/ky v Akreditované Škole MŠMT! Až 80 % našich vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy. Staňte se lektorem a pomáhejte ostatním najít cestu k harmonii!

  • 10.07.2019 OTEVÍRÁME NOVÝ ROČNÍK ZÁJMOVÉHO STUDIA V PRAZE Otevíráme nový ročník zájmového studia pro širokou veřejnost Škola přírodní léčby a čchi-kung pro ženy a muže. S námi získáte pevné základy v oblasti tradiční čínské medicíny, čchi-kung a práce s tělem, na které můžete stavět další vědomosti.

  • 10.07.2019 NOVINKA! AKREDITOVANÝ KURZ PRO UČITELE A POMÁHAJÍCÍ PROFESE Nově otevíráme unikátní kurz pro všechny zájemce z řad učitelů, pomáhajících profesí, zdravotníků a široké veřejnosti, kteří chtějí jak pro sebe, tak druhé získat znalosti o vysoce účinných metodách pro zvládání stresu a zachovnání dobrého zdraví.