Tao ženy

Živý čchi-kung

Centrum Loreto

Michaela Sklářová

Cesta učitele

Cesty na Bali a jóga

Zážitky z Malty

Po několika dnech si uvědomuji, co mi pobyt na Maltě přinesl... 

 

Uvědomila jsem si, jak moc je důležité přijmout v sobě mužskou energii, díky které jsem já a my všichni schopni realizovat své sny a cíle. 

Bez této schopnosti konat, bych nemohla v životě nic uskutečnit. Mám řadu nápadů a snů, ale bez jasného rozhodnutí a akce, bych je nikdy nedotáhla do konce.

Malta má v sobě hodně silně energii jasnosti a pevnosti, kterou v sobě mám také. Alespoň tak jsem to já osobně vnímala. Díky ní jsem musela uctít uvnitř sebe, ale i ve všech mužích tento důležitý aspekt, který mi ženy v mužích hledáme...

Tedy schopnost postarat se o nás/ sebe, rozhodovat/ přijmout zodpovědnost za svá rozhodnutí a konání, mít cíl/ najít svoji životní misi a následovat jí, konat/ realizovat se atd.

A nejen to, Malta má v sobě také energii silné ženy, protože je tam kult širokobokých žen a to doslova- žen jejichž "základna" nebyla zrovna malá :-)

Často se setkávám s ženami, které říkají, že muži nejsou ve své síle, že jsou takový a makový. Ani já se z této skupiny žen nevyjímám, protože mám často více energie než oni a nějak mi nestíhají. Zjistila jsem ale, že to není, že by jí neměli, jen s ní neumí dobře zacházet. 

Na Maltě jsem však došla k poznání a utvrzení toho, co mne již 20 let čchi-kung učí.

A to je přijetí sebe ve smyslu stále se proměňujících dvou polarit a  energií- muže a ženy, tedy intuice a konání, jasnosti a chaosu. 

Pokud se naučíme v sobě oba aspekty správně žít, nemusíme se přiklánět do extrémů ani z jedné z nich. Můžeme během celého dne i života doslova tančit mezi mužem a ženou v sobě... 

To je také to, co díky čchi-kung a meditacím v sobě ženy i muži mohou rozvíjet a pochopit. 

Tento vnitřní obraz sebe sama, pak přitáhneme do svého života a můžeme se s druhým pohlavím setkat v partnerství, nikoliv v boji o moc anebo v roli oběti a pachatele. Je to nádherná hra sil jin a jang, jako je den a noc...nic z toho není horší a ani lepší. Ani den a ani noc nemohou bez sebe existovat, tedy ani tělo bez duše a žena bez muže či obráceně.

Přeji nám všem, abychom dokázali v sobě najít chuť hlouběji pororumět sami sobě, neboť tím prokážeme obrovskou službu celému světu i přírodě. Konec konců právě ona je mi nesmírnou inspirací. 

A víte proč? 

Protože pokud v sobě nastolíme soulad, pak nebude třeba válek, lidi budou vnímat jeden druhého srdcem a vzájemně se budou respektovat, protože  pochopí sami sebe, své konání, myšlení a cítění. A tím i druhé. 

Zní to jako pohádka, že?

Možná ano, ale je reálná. 

Jsme trojrozměrná bytost a máme schopnost tvořit svoji vlastní realitu. Každý z nás, kdo na zem přišel, tu má na svůj úkol. Svoji misi. 

Víte jaká je ta vaše?

Pokud ne, hledejte to! Díky tomu naplníte to, proč tu jste- získáte v sobě pocit štěstí a naplnění, radosti a smyslu toho, proč žijete.

 

Pokud nevíte jak začít, nechte se vést a inspirovat... 

Možná vás zaujmou některé z programů, kde se této tématiky můžete dotknout a začít chápat sami sebe...

Se svým kamarádem a kolegou Robertem Rambouskem připravujeme další živé hudební setkání s meditací, kde ve stavu alfa meditace můžete vstoupit do hlubšího vnímání sebe sama

út 6.10.2015

(Pobyt na Maltě skončil minulou sobotu a proběhl v čase silného úplňku a svátku sv. Václava)


Kalendář akcí

Aktuality

  • 10.07.2019 STAŇTE SE LEKTOREM/KOU A POMÁHEJTE OSTATNÍM Jako jediní v celé České republice školíme budoucí lektory/ky v Akreditované Škole MŠMT! Až 80 % našich vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy. Staňte se lektorem a pomáhejte ostatním najít cestu k harmonii!

  • 10.07.2019 OTEVÍRÁME NOVÝ ROČNÍK ZÁJMOVÉHO STUDIA V PRAZE Otevíráme nový ročník zájmového studia pro širokou veřejnost Škola přírodní léčby a čchi-kung pro ženy a muže. S námi získáte pevné základy v oblasti tradiční čínské medicíny, čchi-kung a práce s tělem, na které můžete stavět další vědomosti.

  • 10.07.2019 NOVINKA! AKREDITOVANÝ KURZ PRO UČITELE A POMÁHAJÍCÍ PROFESE Nově otevíráme unikátní kurz pro všechny zájemce z řad učitelů, pomáhajících profesí, zdravotníků a široké veřejnosti, kteří chtějí jak pro sebe, tak druhé získat znalosti o vysoce účinných metodách pro zvládání stresu a zachovnání dobrého zdraví.