Tao ženy

Živý čchi-kung

Centrum Loreto

Michaela Sklářová

Cesta učitele

Cesty na Bali a jóga

Sexualita podle tao

"Tajemství nesmrtelnosti spočívá v tom, že nikdy nedovolíme, aby nám energie čchi unikla. Neustálou absorpcí a polykáním sexuální energie, dechu a slin udržujeme, kultivujeme čchi, stejně jako mladistvý vzhled a dlouhověkost.”

svatební konstelace

03.01.2018 - Počet komentářů: 0, Počet zobrazení: 6649  

Si Wang Mu v příručce Bílé tygřice řekl:

“Tajemství nesmrtelnosti spočívá v tom, že nikdy nedovolíme, aby nám energie čchi unikla. Neustálou absorpcí a polykáním sexuální energie, dechu a slin udržujeme, kultivujeme čchi, stejně jako mladistvý vzhled a dlouhověkost.”

Slovo čchi znamená vitální energie, síla, dech. Taoisté tvrdí, že správná stimulace čchi zlepšuje krevní oběh a neustálou regeneraci krevních buněk. 


U žen se čchi např. posiluje s každou stimulací sexuální energie (esence ťing). Během sexuální stimulace produkují ženiny vaječníky velké množství estrogenu a progesteronu, což má za následek redukci množství menstruační krve. Výsledná energie (ťing) a čchi je pak absorbována v nadledvinách jimž taoisté říkají Brána života a stoupá páteří do mozku, kde se spojuje s energií šen a pomáhá dosáhnout osvícení. Silná stimulace mysli a rozšíření velkého množství sexuální energie (ťing) do celého těla má za následek obnovu buněk v celém těle, posílení orgánů a zlepšení zdraví. 

Podle taoistů je sexuální energie nejmocnější lidskou energií, která může být prostředkem k obnovení mladistvého vzhledu a dosažení osvícení.

Těsně před orgasmem a okamžitě po něm  se lidská mysl ocitá v extatickém stavu a jasně si uvědomuje vše kolem sebe. Během orgasmu mysl ztrácí pojem o čase a my jsme soustředěni jenom na vnímání okamžiku přítomnosti. Je to jakýsi stav intenzivní meditace, který zvyšuje naši schopnost vnímat fyzické i mentální vjemy.

Podle taoistů je sexuální energie velice mocná. Proto, aby nezpůsobila žádné fyzické nebo psychické bloky a mohli jsme využít její plný potenciál, je nutné ji nejdříve poznat a ovládnout. Odměnou nám pak může být mladistvý vzhled, duchovní zralost a optimální zdraví.

autorka článku: Michaela Sklářová, srpen 2015


Mohlo by vás zajímat:

  • Škola Tao ženy- vědomá cesta ženské krásy, zdraví a moudrosti, zde

 


Reakce na článek


Pole označená (*) musíte vyplnit.
Email slouží pouze pro potřeby redakce.
V textu můžete používat uvedené tagy editoru. Webová adresa se změní automaticky na odkaz pokud ji uvedete ve tvaru: http://www.domena.cz nebo ftp://neco.domena.cz, popř. jmeno@email.cz.


Ověřovací kód


Aktuality

  • 10.02.2020 STAŇTE SE LEKTOREM/KOU A POMÁHEJTE OSTATNÍM Jako jediní v celé České republice školíme budoucí lektory/ky v Akreditované Škole MŠMT! Až 80 % našich vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy. Staňte se lektorem a pomáhejte ostatním najít cestu k harmonii!

  • 10.02.2020 OTEVÍRÁME NOVÝ ROČNÍK ZÁJMOVÉHO STUDIA V PRAZE Otevíráme nový ročník zájmového studia pro širokou veřejnost Škola přírodní léčby a čchi-kung pro ženy a muže. S námi získáte pevné základy v oblasti tradiční čínské medicíny, čchi-kung a práce s tělem, na které můžete stavět další vědomosti.

  • 10.02.2020 NOVINKA! SPUSTILI JSME NOVÝ WEB! Cesta harmonie a vnitřní proměny​ je tu pro vás... Všechny akce najdete na novém moderním webu!