Tao ženy

Živý čchi-kung

Centrum Loreto

Michaela Sklářová

Cesta učitele

Cesty na Bali a jóga

O nás - naše mise

Naše motto:

"Živost v těle, živost v životě.

Mír ve mně, mír na planetě." 

"Svět, rodina, přátelé i klienti potřebují, abychom byli zdraví, šťastní a v míru sami se sebou.

Každá pozitivní změna v naší mysli a těle bude mít na někoho nebo na něco pozitivní vliv."

 

 • Zdravá společnost by měla být prioritou nás všech, protože kvalita našeho zdraví se promítá do všech aspektů našeho života - ovlivňuje náš rodinný a partnerský život, práci  a veřejný život ve společnosti.
 • Ráda bych vám všem, ať už v Čechách nebo na Slovensku, předala jisté poselství a inspiraci formou vzdělávacího programu “Živý čchi-kung” věnovanému celostnímu zdraví a osobnímu rozvoji.
 • Skrze práci na sobě samých a skrze náš rozvoj můžeme svůj život vědomě ovlivňovat, tvořit na úrovni osobní, rodinné i společenské, prožívat každý den plně, kvalitně a spokojeně. Všichni máme právo najít sami sebe, to kam směřuje, smysl a poslání našeho života. Všichni máme právo být zdraví a šťastní, žít v míru.
 • Cestou vlastního seberozvoje a optimálního zdraví musíme jít sami, ale nemusíme jí procházet bez pomoci. Živý čchi-kung vám může ukázat směr, jak posílit vitální energii těla za účelem získání stabilního vnitřního klidu, zlepšení fyzického i duševního zdraví a celého života.
 • Sounáležitost, porozumění, šíření optimismu, míru, lidskosti, respektu, spiritualní moudrosti a úcty ke všemu kolem sebe. Právě k takovým hodnotám Živý čchi-kung směřuje. 

Michaela Sklářová, zakladatelka Živý čchi-kung, škola přírodní léčby. 


Michaela Sklářová

Naše mise

Škola přírodní léčby a čchi-kung poskytuje ucelené vzdělání sestavené z širokého spektra vzájemně propojených a na sebe navazujících oborů a témat. Při realizaci výuky se opírá o zkušené, vysoce motivované lektory, kteří mají mnohaletou praxi v oboru, více TÝM LEKTORŮ.

Studium vychází z tradic Východu, které se propojuje s moderními postupy a metodami osobního rozvoje západního myšlení.

 • Svým programem přispívá k dobrému zdraví a vitalitě v české společnosti a díky svému unikátnímu propojení učení Východu a Západu zpřístupňuje široké veřejnosti tolik jednoduchá a přitom velmi účinná, omlazující, čínská umění pro zdraví a dlouhověkost čchi-kung.
 • Škola je unikátní v tom, že chce mít vlastní tým jedinečných lektorů. Pomáhá jim nejen rozvinout se po stránce fyzické a duchovní, ale pomáhá objevit každému lektorovi jeho jedinečnost a výjimečnost (v testu jedinečnosti), jeho misi. To znamená, že lektoři nemusí dosahovat dokonalých výsledků a přesto mohou upoutat a být jedinečnými učiteli naší školy, kteří pomáhají měnit svět! Škola jim umožní rozvinout nejen jejich podnikání, ale i jejich talenty.


Cíle studia

"Naším cílem je kultivace lidí - jejich těla i ducha, což vede ke zkvalitnění jejich vztahů i života, kultivaci celé společnosti i planety Země." 

 • Cílem studia je naučit veřejnost jak kultivovat tělo a životní sílu čchi, jak odstranit násilí, které nevědomky pácháme sami na sobě, na svém těle, vnitřních orgánech a dalších systémech našeho těla, které každou sekundu podporují náš život. To ovlivňuje nejen naše zdraví, ale i harmonický vztah k sobě i druhým.
 • Podle tradiční čínské medicíny souvisí naše vnitřní orgány s 5 elementy a vždy dvěma párovými orgány jin a jang: ty souvisí s našimi emocemi, které pokud jsou nevyjádřené, potlačené nebo přehlížené, narušují rovnováhu plynutí toku čchi neboli životní síly v meridiánech tzv. energetických drahách, které vyživují vnitřní orgány.
 • Zanášíme tělo jedy zevnitř (negativní emoce mířené proti sobě) a vnějšími (strava, nedostatek spánku, extrémní podmínky např. větru, chladu, dlouhodobé setrvání v osamělosti, v neharmonickém prostředí, nelaskavém vztahu, stresu atd.)

Cílem Školy Živý čchi-kung je, aby lidé získali kvalitní prožitkové vzdělání, praktické nástroje a "lék" pro každodenní život, který mohou kdykoliv a kdekoliv použít.

Jaké 4 programy nabízíme

 Vize

Vizí Školy přírodní léčby a čchi-kung je vyškolit 100 lektorů s osobní zkušeností a praxí.
Vytvořit Školu přírodní léčby v přírodě na venkově.

 

 


 

 

Rozhovor s Michaelou


Kalendář akcí

Aktuality

 • 21.10.2019 STAŇTE SE LEKTOREM/KOU A POMÁHEJTE OSTATNÍM Jako jediní v celé České republice školíme budoucí lektory/ky v Akreditované Škole MŠMT! Až 80 % našich vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy. Staňte se lektorem a pomáhejte ostatním najít cestu k harmonii!

 • 21.10.2019 NOVINKA! SPUSTILI JSME NOVÝ WEB! Cesta harmonie a vnitřní proměny​ je tu pro vás... Všechny akce najdete na novém moderním webu!

 • 03.10.2019 BALIJSKÁ CESTA DLOUHOVĚKOSTI Vydejte se s námi na jedinečný pobyt na Bali s regeneračním programem a neopakovatelnými cestovatelskými zážitky! avedeme vás do zajímavých míst, která nabízí jedinečnou atmosféru a možnost přirozeného znovuobnovení zdraví a radosti ze života.