Tao ženy

Živý čchi-kung

Centrum Loreto

Michaela Sklářová

Cesta učitele

Cesty na Bali a jóga

V čem jsme jedineční

Michaela SklářováJako jediní nabízíme toto unikátní studium, pro ženy i muže, tohoto druhu v celé České republice, které je akreditované u MŠMT.

 

Máme jedinečný přístup v tom, že propojujeme moderní způsoby života českých lidí s poznatky Východu.

Respektujeme naše české prostředí, zejména fyzické potřeby a mentální nastavení, které je naprosto odlišné od čínských lidí.

Stavíme na osobních, více jak 20letých zkušenostech v oblasti zdraví, čchi-kung, tao meditací a osobního rozvoje.

Všechny předávané znalosti a poznatky vychází z naší vlastní zkušenosti.

Čchi-kung je jeden z pěti pilířů tradiční čínské medicíny, vedle akupunktury, dietetiky, masáží tuina a bylin. Naše unikátnost je především v tom, že se specializujeme na zlepšování zdraví, vitality a otevření osobní cesty právě pomocí čchi-kungNaše zkušenosti a výsledky za celou dobu trvání školy jsou více než fascinující. Zároveň jsme vyškolili ke konci roku 2017 více jak 50 lektorů/rek a příbližně 80% z nich si otevřelo své vlastní kurzy v ČR a SK.

 

 • Od roku 2002 školíme širokou veřejnost a budoucí lektory v oblasti Umění kultivace těla, mysli a energie
 • Ženám i mužům pomáháme zlepšit zdraví, myšlení a přístup k životu, otevíráme potenciál a osobní cestu za pomoci prastarých nauk, meditací a čchi-kung 
 • Ukazujeme cestu, jak se naučit lépe zvládat stres a negativní emoce druhých lidí
 • Taoistická učení předáváme osobní cestou, tzn. že ctíme tradici učitel - žák 
 • Spolupracujeme se zajímavými lektory a odborníky 
 • Přinášíme poznání o hlubším rozměru života a Universa


 


 

 

Autorkou a hlavní garantem konceptu Živý čchi-kung, škola přírodní léčby je Michaela Sklářová, která se specializuje na vzdělávání budoucích lektorů a široké veřejnosti.

Ráda propojuje moderní způsoby života s učením tradic Východu za účelem kultivace sebe sama a života ve všech oblastech - zdraví, vztahy, práce, sexualita, osobní cesta - promítající se následně do rodiny, zaměstnání a celé společnosti. 

 • Již v roce 2007 ve spolupráci s mezinárodní školou Mgr. Natálie Jadryshnikové z Ruska (International institute of chi kung) sestavila program studia. Od té doby Michaela proškolila stovky a stovky jedinců v různých městech ČR. Svoji kariéru lektorky čchi-kung a zpočátku také Satyananda jógy však započala již v roce 2000 v Rakousku a Německu, kde pracovala 12 let.
 • Tento studijní program pro lektory se podařilo na podzim roku 2014 úspěšně akreditovat Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy ČR, kde spolupracuje s týmem lektorů i zkušených odborníků v oblasti zdraví a seberozvoje. 

Absolventi akreditované školy získají osvědčení potřebné pro vydání živnostenského oprávnění pro instruktory jógy se zaměřením na Čchi-kung - Jóga MS.

 • Hlavní osu programu tvoří staročínská uměníí čchi-kung (qi-gong), tao meditace a základy tradiční čínské medicíny, přednášky z moderní medicíny, psychologie, fyziologie, koučinku aj.
 • Tento pohybově vzdělávací program tak komplexně znovunastoluje rovnováhu v životě člověka bez ohledu na věk a kondici. Je vhodný pro všechny ženy i muže, kteří se chtějí stát lektory školy anebo studovat pro vlastní rozvoj.

 

 

 


 

"Je mnoho škol, kde nás učí věci a informace, které nikdy v životě nevyužijeme. Smyslem naší školy není vás přehltit, ale předat vám takové informace, které můžete prakticky využít v běžném životě pro potřebu vás samých, vaší rodiny, přátel nebo i v práci. Studium nabízí hlubší vhled do systémů lidského těla z pohledu tradiční čínské medicíny a taoistického pojetí zdraví, které je tisíce let staré a ověřené svými pozitivními výsledky."  

Michaela Sklářová

 

Pro koho je studium určené:

 • Studium je určeno pro zájemce, kteří se chtějí vést vlastní kurzy pro veřejnost a stát se lektory/kami školy Živý čchi-kung.
 • Studium je otevřeno také zájemcům, kteří chtějí studovat zájmově a nemají ambice stát se lektorem vedoucím kurzy veřejných cvičení. 
 • Studium je vhodné pro budoucí a stávající lektory čchi-kung, taichi, jógy aj. podobných stylůučitele, pedagogy, výchovné poradce a pracovníky, terapeuty, cvičitele, instruktory různých zdravotních cvičení, poradce zdravého životního stylu nebo wellness, ale i pro všechny zájemce, kteří chtějí cvičení čchi kung zařadit do své práce nebo každodenního života a chtějí ho šířit dál do škol a mezi širokou veřejnost formou pravidelných lekcí, víkendových kurzů apod. Studium je také vhodné pro učitele MŠ, ZŠ, SŠ a terapeuty.
 • Studium je skvělou příležitostí pro ty, kteří chtějí zvýšit své možnosti uplatnění na trhu, osvojit si staročínské sestavy čchi-kung a získat komplexní znalosti z oblasti tradiční čínské medicíny a taoismu, ve spojení se západním pojetím člověka a zdraví.Kalendář akcí

Aktuality

 • 21.10.2019 STAŇTE SE LEKTOREM/KOU A POMÁHEJTE OSTATNÍM Jako jediní v celé České republice školíme budoucí lektory/ky v Akreditované Škole MŠMT! Až 80 % našich vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy. Staňte se lektorem a pomáhejte ostatním najít cestu k harmonii!

 • 21.10.2019 NOVINKA! SPUSTILI JSME NOVÝ WEB! Cesta harmonie a vnitřní proměny​ je tu pro vás... Všechny akce najdete na novém moderním webu!

 • 03.10.2019 BALIJSKÁ CESTA DLOUHOVĚKOSTI Vydejte se s námi na jedinečný pobyt na Bali s regeneračním programem a neopakovatelnými cestovatelskými zážitky! avedeme vás do zajímavých míst, která nabízí jedinečnou atmosféru a možnost přirozeného znovuobnovení zdraví a radosti ze života.