Tao ženy

Živý čchi-kung

Centrum Loreto

Michaela Sklářová

Cesta učitele

Cesty na Bali a jóga

Živý čchi kung


Michaela sklářová

Čchi kung je starověké čínské umění pro zdraví a dlouhověkost, udržuje tělo a mysl v dokonalé rovnováze.


Koncept "Živý čchi-kung"

Vychází z taoistického pojetí zdraví a postavení člověka v přírodě, rozvíjí sílu, pružnost a vytrvalost jak těla a dechu, tak i mysli. Někdy bývá označován jako čínská jóga a nabízí hlubší vhled do systémů lidského těla z pohledu tradiční čínské medicíny. 

Pravidelným cvičením se tělo postupně mění, vzrůstá jeho pohyblivost. Díky pomalým pohybům v souladu s hlubokým dýcháním se rozproudí zablokovaná čchi (životní síla) v hlavních energetických centrech a viditelně se uvolní nahromaděný stres a napětí po celém těle.  

Čchi kung považován za léčebnou metodu s historií více jak 6000 let. V Číně se čchi-kung a taichi těší veliké oblibě. Lidé je praktikují každý den hlavně v parcích.

Je určen pro ženy i muže, bez ohledu na věk a kondici, kteří chtějí najít cestu k reálnému zdraví a dlouhověkosti, která byla ve staré Číně chápána jako život prožitý v plném zdraví bez nemocí a s věčnou spirituální existencí. 

Učební plán školy a co učíme

 

Základem programu je:

 • - práce s energií lidského těla, přírody a kosmu
  - prevence zdraví, sebeléčení a sebepoznání
  - úvod do tradiční čínské medicíny a základní pojmy
  - kultivace těla, mysli a života formou cvičení čchi-kung, meditací, stravy, harmonie prostoru, sexuality
  - rozvoj potenciálu každého jedince v rovině fyzické, emoční, mentální a duchovní

 

Program celkově:

 • - zlepšuje a kultivuje zdraví, posiluje tělo a zklidňuje mysl
  - otevírá cestu osobního rozvoje a spirituality v každodenním životě
  - vede k urovnání všech tělesných i duševních funkcí
  - nabízí život v harmonii a míru jak pro jednotlivce, tak i celé společnosti

 

Nabízíme:

 • zájmové studium - pro širokou veřejnost, více   
 • akreditované studium - pro odbornou veřejnost, více  
 • pravidelná cvičenívíce


„Zdravá společnost by měla být prioritou nás všech.“

Standardem celé společnosti by měla být PÉČE - péče o rodinu, zdraví a zdravé sebevědomí jedince. Potřebou a zájmem nás všech by se mělo stát spoluvytváření zdravé společnosti a udržování míru v ní. Ochrana od všech negativních vlivů, které by případně mohly ohrozit nebo zničit zdraví jedince, přírodu, tradice. Být hrdý na sebe, na to, co kolem sebe vytvářím a kde žiji. 

Živý čchi-kung je vynikajícím nástrojem k dosažení šťastného a spokojeného života.

Michaela Sklářová, zakladatelka školy Živý čchi-kungKalendář akcí

Aktuality

 • 19.11.2018 TAO ŽENY - OMLAZOVÁNÍ, CVIČENÍ A JEDINEČNÉ STUDIUM PRO ŽENY Podle starých taoistů patří praxe čchi-kung nejmocnějšímu prostředkům k obnovení mladistvého vzhledu a dosažení zdraví. Unikátní program Tao ženy je zaměřen na hlubší poznání ženy, sebe poznání a péči o tělesné a duševní zdraví.

 • 19.11.2018 STAŇTE SE LEKTOREM/KOU A POMÁHEJTE OSTATNÍM Jako jediní v celé České republice školíme budoucí lektory/ky v Akreditované Škole MŠMT! Až 80 % našich vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy. Staňte se lektorem a pomáhejte ostatním najít cestu ke svému zdraví!

 • 19.11.2018 STUDIUM JAKO LÉK - ZÁZRAČNÁ PILULKA ZDRAVÍ Poznejte tajemství čínských mistrů a dlouhověkosti, zákony Nebe a Země, které ovlivňují naše fyzické a duševní zdraví! S námi získáte dokonalý přehled a pevné základy v oblasti tradiční čínské medicíny, čchi-kung a práce s tělem, na které můžete stavět další vědomosti.