O studiu

Akreditační kurz pro budoucí lektory a učitele

ŽIVÝ ČCHI-KUNG, ŠKOLA PŘÍRODNÍ LÉČBY SE ZÁKLADY TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY

Studium je zaměřené na zlepšení kvality života, ozdravení těla a způsobu myšlení, otevření osobní cesty a duchovního potenciálu. Pomáhá k  vytváření smysluplných vztahů a zdravého způsobu života jednotlivce, rodiny i celé společnosti. 

Studium umožňuje získat hlubší vhled do systémů lidského těla z pohledu tradiční čínské medicíny a taoistického pojetí zdraví. 

Základní pohybově-vzdělávací a prožitkový koncept je na 1 rok s možností pokračovat ve 2.a 3. ročníku.

V prvním roce Školy Živý čchi-kung učíme dvě základní staročínské sestavy čchi-kung. Základem je sestava Osm kusů brokátů pro zdraví a dlouhověkost (MODUL A), na kterou navazuje výuka sestavy pro vyrovnání sil yin a yang Taichi čchi-kung (MODUL B). Dále učíme relaxační metody a meditace pro zklidnění psychiky, které lze praktikovat kdekoliv a kdykoliv v každodenním životě.

Speciální studium  Škola Tao ženy zahrnuje výuku čchi-kung pro otevření osobní cesty ženy a posílení ženskosti- Taichi čchi-kung , základy sebe-léčebných technik, harmonizační čchi-kung, sílení, tao meditace a relaxační metody.

Obě studia pak v případě zájmu pokračují výukou v druhém roce.

čchi-kung

S cílem spojit moudrost východních učení a seberozvojové metody západu představuje škola jednoduché, praktické techniky a metody určené modernímu člověku, žijícímu v českém prostředí, které mu pomohou harmonicky rozvíjet jeho fyzickou, mentální a duchovní stránku zároveň.

Studium vychází z taoistického pojetí zdraví a postavení člověka v přírodě. Zahrnuje kultivaci těla, mysli a energie formou cvičení, stravy, harmonie prostoru, sexuality a dalších metod.