Tao ženy

Živý čchi-kung

Academy Sun Moon

Michaela Sklářová

Centrum Loreto

Cesty na Bali a jóga

Živý čchi-kung - Škola přírodní léčby a čchi-kung - zájmová škola

 

Michaela Sklářová Osm kusů brokátů

Studium jako lék. Škola přírodní léčby a čchi-kung je zájmový pohybově vzdělávací program o kultivaci těla, mysli a energie pro ženy a muže, začátečníky i pokročilé Michaelou Sklářovou a dalšími lektory.

Naučíte se například cvičit jednoduchou však vysoce účinnou sestavu čchi-kung Osm kusů brokátů! 

Zahájení: od 14. 9. 2018

Doba trvání: 9 měsíců (3x 3 víkendy s možností studovat jednotlivé moduly)

Naše víkendové studium je ojedinělé svojí unikátní skladbou výuky. Jediný certifikovaný studijní program MŠMT tohoto druhu v České republice vytvořila Michaela Sklářová ve spolupráci s mezinárodní školou Mgr. Natálie Yadryshnikové (International Institute of chikung).

Živý čchi-kung - Škola přírodní léčby a čchi-kung - pro laickou veřejnost, začátečníky

Poznejte tajemství čínských mistrů a dlouhověkosti s Michaelou Sklářovou. Zákony Nebe a Země, které ovlivňují naše fyzické, duševní a duchovní zdraví! 

Koncepce  studia je prožitková s ozdravnými účinky pro tělo i duši, spojuje jednotlivé metody přírodní léčby v jeden komplexní celek. Patří mezi ně:

 • čchi-kung a poznání fungování energie v lidském těle,
 • hmotné a skryté systémy lidského těla
 • sebeléčení hlavních energetických center,
 • základy tradiční čínské medicíny a její metody léčby,
 • využití energie v prostoru i přírodě podle feng-shui,
 • léčení stravou podle pěti elementů,
 • meditace a relaxace, energetická harmonizační cvičení,
 • masáže tuina, reflexní terapie a důležité body na těle,
 • kultivace milostného života a sexuální energie, apod.

 

S námi získáte dokonalý přehled a pevné základy v oblasti tradiční čínské medicíny, čchi-kung a práce s tělem, na které můžete stavět další vědomosti. Poznáte nové přátele a zajímavé lektory!


Naše studium motivuje, inspiruje a rozvojí ženy a muže, kteří chtějí ze svého života eliminovat stres a mít konkrétní nástroje na jeho regulaci. Chtějí se systematicky naučit vysoce účinné sestavy čchi-kung pro zdraví a dobrou kondici celého organismu, včetně vnitřních orgánů, páteře a kloubů. Program je určen všem, kteří touží po zdravém a harmonickém životě nebo se chtějí stát lektory školy (program je zároveň přípravným kurzem pro akreditované studium). 

Studium trvá 1 rok (3x 3 víkendy) a je možné jej kdykoliv přerušit a zase navázat nebo pokračovat v nadstavbovém druhém roce. Obsahuje jak teoretickou, tak praktickou část. Podrobně vysvětlujeme technickou i filosofickou pointu každého čchi-kung. Součástí každého bloku jsou zajímaví lektoři s tématy jako např. strava podle ročních období, harmonie prostoru feng shui, sexualita aj.

 • Pro koho:
  Studium je vhodné pro laickou veřejnost ženy a muže, kteří mají zájem posílit své zdraví, vnitřně se zklidnit a zpomalit tempo života. Chtějí navázat hlubší kontakt s tělem a duší, rozvíjet svou intuici a efektivněji hospodařit se svou energií až do vysokého věku. Chtějí cvičení čchi kung zařadit do svého každodenního života a být zdraví (manažeři, podnikatelé, pomáhající profese, úředníci, všechni, kdo pracují ve stresovém prostředí atd.). Také všechny zájemce o čchi-kung, taichi, jógu aj. podobné styly, učitele, pedagogy, výchovné poradce a pracovníky, terapeuty, cvičitele, instruktory různých zdravotních cvičení, poradce zdravého životního stylu nebo wellness, kteří chtějí cvičení čchi kung šířit dál.

 • Časová náročnost:
  - celkem 3 x 3 víkendy (180 vyuč. h) během jednoho roku s možností prohlubovat své znalosti ve druhém roce formou nadstavbových kurzů:

 • - 1. rok (1x měsíčně, sobota od 9.30 - 12.30 a 13.30 - 17.30 h  (po skončení sobotní výuky připravujeme od 17.30 setkání s různými hosty) + neděle od 9.00 - 12.00 a 13.00 - 15.00 h, moduly lze studovat jako celek (9 víkendů) nebo jen samostatné bloky / úrovně (1x 3 víkendy):

  - A/ základní úroveň - celkem 1x 3 víkendy (60 vyučovacích hodin praxe a teorie). Po ukončení prvního základního bloku mohou zájemci přejít do akreditovaného studia (podmínkou je účast minimálně na prvních dvou víkendech). 

  - B/ mírně pokročilá úroveň - celkem 1x 3 víkendy (60 vyučovacích hodin praxe a teorie)

  - C/ pokročilá úroveň - celkem 1x 3 víkendy (60 vyučovacích hodin praxe a teorie)

  Certifikáty. Studium je zakončeno při 90% ní účasti "Potvrzením o účasti Živý čchi-kung - Škola přírodní léčby Michaely Sklářové" při účasti na celém studiu. Certifikát neopravňuje k předávání výuky dalším zájemcům, studium je pouze pro vlastní praxi.

   

  - 2. rok - rozšiřující nadstavba (časově podle zájmu skupiny)

  - probíhá formou jednotlivých, tématicky zaměřených seminářů

  Roční zájmovou školu přírodní léčby a čchi-kung vede Michaela Sklářová s dalšími lektory, zde rozhovor s ní

   

 • Obsah:

  - A/ základní úroveň - výuka základů čchi-kung a koordinace pohybu, praxe a teorie staročínských sestav čchi-kung Osm kusů brokátů (základní verze), praxe LaQi, speciální cviky na páteř a klouby, základy statické formy Džan Džuan, základy taoistické meditace a řízené relaxace, teorie tao, yin a yang...

  - B/ mírně pokročilá úroveň - prohlubování základní úrovně, nově výuka Osm kusů brokátů (strečová verze), čchi-kung 5 elementů,  úvod do Taichi čchi-kung pro vyrovnání jin a jang, speciální cvičení na páteř a klouby, pokročilý Džan Džuan,

  - C/ pokročilá úroveň -  Taichi čchi-kung prohlubování, statické formy čchi-kung a praxe sebeléčení LaQI, úvod do komplexu cvičení Tlačící ruce, tao meditace vnitřního úsměvu (praxe a teorie)

  - relaxační metody a meditace pro zklidnění psychiky a mysli

  - součástí každého bloku jsou přednášky se zajímavými lektory a tématy jako např. základy tradiční čínské medicíny, strava podle ročních období, harmonie prostoru feng shui, sexualita aj.

  Zde najdete plán, co cvičíme a učíme

   

 • Naučíte se:

  - jak pracovat s tělem, dechem, myslí a škodlivými emocemi
  - jak léčit sebe sama a využít k tomu energii přírody a vlastní mysli
  - jak udržovat tělo v dobré kondici a zdraví do vysokého věku

 • Harmonogram:
  časová osa: celkem 9 víkendů (108 hodin praxe a teorie), 1x měsíčně (sobota + neděle)
  - celoroční studium: zahájení v pátek od 14. 9. 2018 od 18 - 21 h, dále termíny (so + ne) 2018 - 2019: 
 • A/ základní úroveň - 1x 3 víkendy: zahájení 14. 9. 2018, dále 1/ 15. - 16. 9. 2018, 2/ 6. - 7. 10. 2018, 3/ 3. - 4. 11. 2018
 • B/ mírně pokročilá úroveň - 1x 3 víkendy: 4/ 12. - 13. 1. 2019, 5/ 2. - 3.2. 2019, 6/ 9. - 10.3. 2019
 • C/ pokročilá úroveň - 1x 3 víkendy: 7/ 6. - 7. 4. 2019, 8/ 1. - 2. 5. 2019, 9/ 25. - 26. 5. 2019
 • UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK JE 10. 9. 2018! Počet je min 10 a max. 18 osob.

 • Doporučení: kurz bude začínat na podzim, záměrně v čase, kdy se z pohledu čínské medicíny v přírodě obrací příroda dovnitř, postupně ubývá energie yang (aktivní) a zesiluje yin (klidová). Máme tedy možnost načerpat na zimu energii, kterou na jaře často postrádáme. Doporučujeme proto, abyste si vyhradili ve svém životě čas pro brzký spánek, odpočinek, kvalitní stravu a "místo pohroužení se do sebe". Vemte si zápisník a najděte si ve svém bytě/domě místo, kde budete pravidelně praktikovat čchi-kung a mít čas pro sebe. Promyslete si záměr, proč do kurzu jdete a co od něj očekáváte. Jak s nabitými znalostmi dále naložíte.

 • Cena:
 • 1. Zvýhodněná cena: 27 000 Kč (3x 3 víkendy - úroveň A, B, C): Sleva 5 400 Kč při jednorázové platbě nebo platbě max. na 2x: 27 000 Kč (3 000 Kč / 1 víkend) 
 • PŘIHLÁŠKA ZDE 

 • LETNÍ AKCE!!!! CENA 24 300 Kč na celé studium při jednorázové platbě. Akce platí od 10. 8. do 10. 9. 2018. Ušetříte až 8 100 Kč oproti platbě za jednotlivé bloky!


 • 2. Cena studia 3x 3 víkendy: 32 400 Kč (1 800/ 1 den). Platba za každý blok 1x 3 víkendy jednotlivě
 • A/ základní úroveň 1x 3 víkendy: 10 800 Kč (3 600 Kč / 1 víkend)
 • B/ mírně pokročilá úroveň 1x 3 víkendy: 10 800 Kč (3 600 Kč / 1 víkend)
 • C/ pokročilá úroveň 1x 3 víkendy: 10 800 Kč (3 600 Kč / 1 víkend)
 • PŘIHLÁŠKA ZDE 
 • Rezervace místa
  • Místo je rezervované po zaslání přihlášky, kde uveďte do poznámky způsob platby (1 nebo 2 - A/ základní úroveň nebo B/ mírně pokročilá úroveň nebo C/ pokročilá úroveň). 
  • 1. Zvýhodněná cena: Nevratnou zálohu na všechny víkendy (celkem 9 víkendů) ve výši 10 000 Kč nebo celou částku uhradte do 5 dnů od přihlášení na číslo účtu: RB 47375002/5500.  Doplatek se hradí 1 měsíc před zahájením školy na stejné číslo účtu nebo v hotovosti na místě. 
  • Platba za každý blok 1x 3 víkendy jednotlivě: Při platbě za jednotlivé bloky je platba najednou ve výši 10 800 Kč na stejné číslo účtu RB 47375002/5500

 • Místo konání:
 • Praha 8 - Štorchova 5 (Libeňský Ostrov) , více

 

Živý čchi-kung 2018 - nové studium zájmové a profesní s akreditací MŠMT

 


Po odeslání přihlášky Vám systém musí zahlásit: "Děkujeme, přihláška byla v pořádku odeslána".

Text se objeví úplně dole na stránce. Automaticky Vám budou na email odeslány pokyny k rezervaci místa a k platbě.

V případě, že se tak nestane, napište nám prosím na: info@zivycchikung.cz.Pole označená (*) musíte vyplnit.

*

*

*

*

*

*


*


*

*Ověřovací kód *Kalendář akcí

Aktuality

 • 28.08.2018 OMLAZOVÁNÍ, CVIČENÍ A JEDINEČNÉ STUDIUM PRO ŽENY Podle starých taoistů patří praxe čchi-kung nejmocnějšímu prostředkům k obnovení mladistvého vzhledu a dosažení zdraví. Unikátní program Tao ženy je zaměřen na hlubší poznání ženy, sebe poznání a péči o tělesné a duševní zdraví.

 • 28.08.2018 STUDIUM JAKO LÉK - ZÁZRAČNÁ PILULKA ZDRAVÍ Poznejte tajemství čínských mistrů a dlouhověkosti, zákony Nebe a Země, které ovlivňují naše fyzické a duševní zdraví! S námi získáte dokonalý přehled a pevné základy v oblasti tradiční čínské medicíny, čchi-kung a práce s tělem, na které můžete stavět další vědomosti.

 • 28.08.2018 OVLÁDEJTE SVÉ ZDRAVÍ A EMOCE Pro uchování rovnováhy v organismu jsou velmi důležité emoce. Čínská medicína popisuje tři energetické zdroje, které lidské tělo využívá ke svému fungování. Od kvality jednotlivých zdrojů se pak odvíjí i kvalita zdraví tělesného a duševního.