Tao ženy

Živý čchi-kung

Centrum Loreto

Michaela Sklářová

Cesta učitele

Cesty na Bali a jóga

Živý čchi-kung - Škola přírodní léčby a čchi-kung - zájmová škola

 

Studium jako lék. Škola přírodní léčby a čchi-kung je zájmový pohybově vzdělávací program o kultivaci těla, mysli a energie pro ženy a muže, začátečníky i pokročilé Michaelou Sklářovou a dalšími lektory.

Naučíte se například cvičit jednoduchou však vysoce účinnou sestavu čchi-kung Osm kusů brokátů! 

Zahájení: 12. 1. 2019 mírně pokročilá úroveň (leden - březen)

Doba trvání: 9 měsíců (3x 3 víkendy) nebo  možnost studovat jednotlivé moduly (1x 3 víkendy).

 

Na podzim plánujeme otevřít nový ročník 2019 / 2020, který bude nově probíhat intenzivní formou 

Více informací najdete úplně dole na stránce (pod ohlasy studentů) nebo zde.

 

 

 

Naše víkendové studium je ojedinělé svojí unikátní skladbou výuky. Jediný certifikovaný studijní program MŠMT tohoto druhu v České republice vytvořila Michaela Sklářová ve spolupráci s mezinárodní školou Mgr. Natálie Yadryshnikové (International Institute of chikung).

Na druhý modul se mohou přihlásit všichni, kdo absolvovali první základní modul, tzn. znají sestavu Osm kusů brokátů a chtějí se zájmově naučit další sestavy.


Živý čchi-kung - Škola přírodní léčby a čchi-kung - pro laickou veřejnost

Poznejte tajemství čínských mistrů a dlouhověkosti s Michaelou Sklářovou. Zákony Nebe a Země, které ovlivňují naše fyzické, duševní a duchovní zdraví! 

Koncepce  studia je prožitková s ozdravnými účinky pro tělo i duši, spojuje jednotlivé metody přírodní léčby v jeden komplexní celek. Patří mezi ně:

 • čchi-kung a poznání fungování energie v lidském těle,
 • hmotné a skryté systémy lidského těla
 • sebeléčení hlavních energetických center,
 • základy tradiční čínské medicíny a její metody léčby,
 • harmonie v prostoru i přírodě 
 • strava podle pěti elementů,
 • meditace a relaxace, energetická harmonizační cvičení,
 • masáže a reflexní terapie, důležité body na těle,
 • kultivace milostného života a sexuální energie, apod.

 

S námi získáte dokonalý přehled a pevné základy v oblasti tradiční čínské medicíny, čchi-kung a práce s tělem, na které můžete stavět další vědomosti. Poznáte nové přátele a zajímavé lektory!


Naše studium motivuje, inspiruje a rozvojí ženy a muže, kteří chtějí ze svého života eliminovat stres a mít konkrétní nástroje na jeho regulaci. Chtějí se systematicky naučit vysoce účinné sestavy čchi-kung pro zdraví a dobrou kondici celého organismu, včetně vnitřních orgánů, páteře a kloubů. Program je určen všem, kteří touží po zdravém a harmonickém životě nebo se chtějí stát lektory školy (program je zároveň přípravným kurzem pro akreditované studium). 

Studium trvá 1 rok (3x 3 víkendy) a je možné jej kdykoliv přerušit a zase navázat nebo pokračovat v nadstavbovém druhém roce. Obsahuje jak teoretickou, tak praktickou část. Podrobně vysvětlujeme technickou i filosofickou pointu každého čchi-kung. Součástí každého bloku jsou zajímavá témata jako např. základy čínské medicíny, práce s dechem, strava podle ročních období, harmonie prostoru, taoistická sexualita aj.

 • Pro koho:
  Studium je vhodné pro laickou veřejnost ženy a muže, kteří mají zájem posílit své zdraví, vnitřně se zklidnit a zpomalit tempo života. Chtějí navázat hlubší kontakt s tělem a duší, rozvíjet svou intuici a efektivněji hospodařit se svou energií až do vysokého věku. Chtějí čchi kung zařadit do svého každodenního života a být zdraví (manažeři, podnikatelé, pomáhající profese, úředníci, všechni, kdo pracují ve stresovém prostředí atd.). Také všechny zájemce o čchi-kung, taichi, jógu aj. podobné styly, učitele, pedagogy, výchovné poradce a pracovníky, terapeuty, cvičitele, instruktory různých zdravotních cvičení, poradce zdravého životního stylu nebo wellness, kteří chtějí čchi kung šířit dál.

 • Časová náročnost:
  - celkem 3 x 3 víkendy (180 vyuč. h) během jednoho roku. 


 • - 1. rok (1x měsíčně, sobota od 9.30 - 12.30 a 13.30 - 17.30 h + neděle od 9.00 - 12.00 a 13.00 - 15.00 h, moduly lze studovat jako celek (9 víkendů) nebo jen samostatné bloky / úrovně (1x 3 víkendy):

  - A/ základní úroveň - celkem 1x 3 víkendy (60 vyučovacích hodin praxe a teorie). Po ukončení prvního základního bloku mohou zájemci přejít do akreditovaného studia (podmínkou je účast minimálně na prvních dvou víkendech). 

  - B/ mírně pokročilá úroveň - celkem 1x 3 víkendy (60 vyučovacích hodin praxe a teorie)

  - C/ pokročilá úroveň - celkem 1x 3 víkendy (60 vyučovacích hodin praxe a teorie)

  Certifikáty. Studium je zakončeno při 90% ní účasti "Potvrzením o účasti Živý čchi-kung - Škola přírodní léčby Michaely Sklářové" při účasti na celém studiu. Certifikát neopravňuje k předávání výuky dalším zájemcům, studium je pouze pro vlastní praxi. • - 2. rok - rozšiřující nadstavba (časově podle zájmu skupiny)

  - probíhá formou jednotlivých, tématicky zaměřených seminářů

  Roční zájmovou školu přírodní léčby a čchi-kung vede Michaela Sklářová s dalšími lektory, zde rozhovor s ní

   

 • Obsah:

  - A/ základní úroveň - výuka základů čchi-kung a koordinace pohybu, praxe a teorie staročínských sestav čchi-kung Osm kusů brokátů (základní verze), praxe LaQi, speciální cviky na páteř a klouby, základy statické formy Džan Džuan, základy taoistické meditace a řízené relaxace, teorie tao, yin a yang...

  - B/ mírně pokročilá úroveň - prohlubování základní úrovně, nově výuka Osm kusů brokátů (strečová verze), čchi-kung 5 elementů,  úvod do Taichi čchi-kung pro vyrovnání jin a jang, speciální cvičení na páteř a klouby, pokročilý Džan Džuan,

  - C/ pokročilá úroveň -  Taichi čchi-kung prohlubování, statické formy čchi-kung a praxe sebeléčení LaQI, úvod do komplexu cvičení Tlačící ruce, tao meditace vnitřního úsměvu (praxe a teorie)

  - relaxační metody a meditace pro zklidnění psychiky a mysli

  - součástí každé úrovně jsou přednášky se zajímavými lektory a tématy jako např. základy tradiční čínské medicíny, traumaterapie aj.

  Zde najdete plán, co cvičíme a učíme

   

 • Naučíte se:

  - jak pracovat s tělem, dechem, myslí a škodlivými emocemi
  - jak léčit sebe sama a využít k tomu energii přírody a vlastní mysli
  - jak udržovat tělo v dobré kondici a zdraví do vysokého věku

 • Harmonogram:
  časová osa: celkem 9 víkendů (108 hodin praxe a teorie), 1x měsíčně (sobota + neděle)
  - celoroční studium: zahájení v pátek od 14. 9. 2018 od 18 - 21 h, dále termíny (so + ne) 2018 - 2019: 
 • A/ základní úroveň - 1x 3 víkendy: zahájení 14. 9. 2018, dále 1/ 15. - 16. 9. 2018, 2/ 6. - 7. 10. 2018, 3/ 3. - 4. 11. 2018
 • B/ mírně pokročilá úroveň - 1x 3 víkendy: 4/ 12. - 13. 1. 2019, 5/ 2. - 3.2. 2019, 6/ 9. - 10.3. 2019
 • C/ pokročilá úroveň - 1x 3 víkendy: 7 až 9 (5 dní v kuse) / 21. - 26. 5. 2019, příjezd v úterý večer v 19 h, program od středy ráno do neděle 14 hodin, pobytově v přírodě Oáza srdce
 • UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK JE 10. 9. 2018! Počet je min 10 a max. 18 osob.

 • Doporučení: kurz bude začínat na podzim, záměrně v čase, kdy se z pohledu čínské medicíny v přírodě obrací příroda dovnitř, postupně ubývá energie yang (aktivní) a zesiluje yin (klidová). Máme tedy možnost načerpat na zimu energii, kterou na jaře často postrádáme. Doporučujeme proto, abyste si vyhradili ve svém životě čas pro brzký spánek, odpočinek, kvalitní stravu a "místo pohroužení se do sebe". Vemte si zápisník a najděte si ve svém bytě/domě místo, kde budete pravidelně praktikovat čchi-kung a mít čas pro sebe. Promyslete si záměr, proč do kurzu jdete a co od něj očekáváte. Jak s nabitými znalostmi dále naložíte.

 • Cena:
 • 1. Zvýhodněná cena: 27 000 Kč (3x 3 víkendy - úroveň A, B, C): Sleva 5 400 Kč při jednorázové platbě nebo platbě max. na 2x: 27 000 Kč (3 000 Kč / 1 víkend) 
 • PŘIHLÁŠKA ZDE 

 • LETNÍ AKCE!!!! CENA 24 300 Kč na celé studium při jednorázové platbě. Akce platí od 10. 8. do 10. 9. 2018. Ušetříte až 8 100 Kč oproti platbě za jednotlivé bloky!


 • 2. Cena studia 3x 3 víkendy: 32 400 Kč (1 800/ 1 den). Platba za každý blok 1x 3 víkendy jednotlivě
 • A/ základní úroveň 1x 3 víkendy: 10 800 Kč (3 600 Kč / 1 víkend)
 • B/ mírně pokročilá úroveň 1x 3 víkendy: 10 800 Kč (3 600 Kč / 1 víkend)
 • C/ pokročilá úroveň 1x 3 víkendy: 10 800 Kč (3 600 Kč / 1 víkend)
 • PŘIHLÁŠKA ZDE 
 • Rezervace místa
  • Místo je rezervované po zaslání přihlášky, kde uveďte do poznámky způsob platby (1 nebo 2 - A/ základní úroveň nebo B/ mírně pokročilá úroveň nebo C/ pokročilá úroveň). 
  • 1. Zvýhodněná cena: Nevratnou zálohu na všechny víkendy (celkem 9 víkendů) ve výši 10 000 Kč nebo celou částku uhradte do 5 dnů od přihlášení na číslo účtu: RB 47375002/5500.  Doplatek se hradí 1 měsíc před zahájením školy na stejné číslo účtu nebo v hotovosti na místě. 
  • Platba za každý blok 1x 3 víkendy jednotlivě: Při platbě za jednotlivé bloky je platba najednou ve výši 10 800 Kč na stejné číslo účtu RB 47375002/5500

 • Místo konání:
 • Praha 8 - Štorchova 5 (Libeňský Ostrov) , více

Na podzim plánujeme otevřít nový ročník 2019 / 2020, který bude nově probíhat intenzivní formou

 • tzn. každý modul nebo-li každá úroveň ( A, B, C) v rozmezí 1x za 4 měsíce (časově od středy do neděle) - předběžně termíny: 1/ 09. - 13. 10. 2019 v Praze, 2/ 19. - 23. 02. 2020 v Praze, 3/ 17. - 21. 06. 2020 v přírodě Oáza srdce, vše upřesníme. 
 • Můžete nám poslat v případě zájmu příhlášku zde

 

Živý čchi-kung 2018 - nové studium zájmové a profesní s akreditací MŠMT

 


Po odeslání přihlášky Vám systém musí zahlásit: "Děkujeme, přihláška byla v pořádku odeslána".

Text se objeví úplně dole na stránce. Automaticky Vám budou na email odeslány pokyny k rezervaci místa a k platbě.

V případě, že se tak nestane, napište nám prosím na: info@zivycchikung.cz.Pole označená (*) musíte vyplnit.

*

*

*

*

*

*


*


*

*Ověřovací kód *