Akreditovaná Škola Živý čchi-kung

Studujte unikátní studium, které jako jediné tohoto druhu v celé České republice je akreditované u MŠMT a propojuje znalosti východních a západních metod práce s tělem i myslí pro moderního člověka. 

 

Akreditované studium Živý čchi-kung motivuje, inspiruje a seberozvojí ženy a muže- budoucí lektory/ky, kteří chtějí tento program dál šířit.

Živý čchi-kung - akreditované studium - pro odbornou veřejnost

Až 80% vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy! 

 • Pro koho:
  Studium je vhodné pro budoucí a stávající lektory čchi-kung, taichi, jógy aj. podobných stylů, učitele, pedagogy, výchovné poradce a pracovníky, terapeuty, cvičitele, instruktory různých zdravotních cvičení, poradce zdravého životního stylu nebo wellness, ale i pro všechny zájemce, kteří chtějí cvičení čchi kung zařadit do své práce nebo každodenního života a chtějí ho šířit dál do škol a mezi širokou veřejnost formou pravidelných lekcí, víkendových kurzů apod. Studium je také vhodné pro učitele MŠ, ZŠ, SŠ a terapeuty. 


 • 1. rok studium s akreditací- zakončené "certifikátem MŠMT"+ "absolventským listem Školy Živý čchi-kung" probíhá formou lekcí, přednášek, workshopů a diskusí, celkem 5 víkendů (200 vyučovacích hodin praxe a teorie), cca 1krát měsíčně (pátek - neděle) + závěrečný pobyt v přírodě 4 dny, kde probíhají závěrečné zkoušky.

  Certifikáty. Studium je zakončeno praktickou a písemnou zkouškou a následným vydáním certifikátu MŠMT pro udělení rekvalifikace (o absolvování akreditovaného vzdělávacího programu Instruktor jógy se zaměřením na Čchi-kung- Jóga MS pro pracovní činnost ve vedení lekcí s celostátní platností) a absolventským listem "Lektor/-ka Školy Živý čchi-kung Michaely Sklářové" 

  Odbornost studia. Studium  je akreditované MŠMT ČR pod č.j.: 080/2014-50 ze dne 24.9.2014 na základě paragr.3 odst.1 písm.f)zákona 115 / 2001 Sb., o podpoře sportu a podle paragr.108 odst.2 zákona č.435/ 2004 Sb, o zaměstnanosti. Uplatnění.

  PODMÍNKY STUDIA  

  TÝM LEKTORŮ

   

  2. rok nadstavba Cesta učitele- zakončeno "Certifikátem pro pokročilé lektory Školy Živý čchi-kung",  probíhá formou jednodenních školení/ seminářů, celkem 4x do roka cca 1x za 3 měsíce 1 den (pátek nebo víkend) + pobyt v přírodě (celkem 60 vyučovacích hodin praxe a teorie)

  3. rok nadstavba Doporučený lektor- zakončeno "Certifikátem Dopručený lektor Živý čchi-kungprobíhá formou seminářů, 1x do roka 2 dny, (pátek nebo víkend) + pobyt v přírodě (celkem 40 vyučovacích hodin praxe a teorie)

  Po ukončení studia a během něj se mohou všichni lektoři v ČR podílet na společných projektech školy.
  Školení lektorů po 3. roce studia probíhá formou intenzivního školení 1 x za rok.

   

 • Obsah 1 rok studium s akreditací (200 vyuč. hodin- 140 praxe a 60 teorie):

  - dvě základní staročínské sestavy čchi-kung Osm kusů brokátů a Taichi čchi-kung pro zdraví a dlouhověkost (praxe a teorie)
  - statické formy čchi-kung, relaxační metody a meditace pro zklidnění psychiky a mysli
  - přednášky z oblasti Základy tradiční čínské medicíny, Anatomie, Fyziologie, Psychologie, Sportovní hygieny a výživy, První Pomoci, Právo, organizace kurzu, Jedinečnost talentů, Úvod do koučinku, Metodika výuky a specifika cvičení pro různé skupiny

   

 • Naučíte se:

  - tvořit a praktikovat individuální cvičební programy 
  - sestavit cvičební plán dle potřeb a požadavků jednotlivce i malé skupiny osob (max. 12)
  - vést jednodenní workshopy
  - uplatnit své dovednosti a znalosti ve veřejných institucích (wellness centra, studia jógy, pečovatelské domy atd.)

 • Harmonogram:
  časová osa: celkem 5 víkendů (200 vyučovacích hodin praxe a teorie), cca 1krát měsíčně (pátek - neděle) + závěrečný pobyt v přírodě 4 dny, kde probíhají závěrečné zkoušky
  - termíny: momentálně nejsou vypsány • Bonus: JEDINEČNÝ/Á LEKTOR/KA, seminář, který namotivuje a ukáže cestu budoucím lektorům, jak být přirozeným a zároveň originálním lektorem! Absolvent bude navíc po dobu jednoho roku oprávněn vést lekce přímo pod záštitou Školy přírodní léčby a čchi-kung Michaely Sklářové za předem stanovených podmínek.
 • Proč seminář jedinečný/á lektor/ka?
  U našich studentů vidíme během studia jejich vyjímečné dary. Často se však oni sami podceňují a mají obavy začít předávat to, co se naučili. Každý člověk je však jedinečný a může probudit zájem a touhu u druhých lidí, může začít podnikat.
  Naši budoucí lektoři v rámci  akreditovaného studia od nás získávají dárek- 3hodinový seminář jedinečný lektor jako podporu pro zvýšení kvality jejich startu při práci s klienty. 

  Seminář Jedinečný/á lektor/ka je novinkou ve studiu školy přírodní léčby a není zahrnut do osnovy studijního plánu.
  A proč se zúčastnit semináře Jedinečný lektor?
  "Milí lektoři. Je vás tolik, že je pro nás nesnadné poznat, který z vás je pro nás ten nejvhodnější. Všichni používáte podobné fráze a podobné sliby. Jediný spolehlivý spůdob jak získat naší plnou pozornost spočívá v tom že budete JEDINEČNÍ. Víte že existuje několik levelů jedinečnosti?"..... Pokud, ale investujete čas a energii na rozvoj své jedinečnosti, tak to s vámi zkusíme. " Kalman Horvát (lektor pro jedinečnost).

 • Ohlasy studentů
 • FAQ 

 


Naše nové video z ukončeného ročníku 2015/16


 


Po odeslání přihlášky Vám systém musí zahlásit: "Děkujeme, přihláška byla v pořádku odeslána".

Text se objeví úplně dole na stránce. Automaticky Vám budou na email odeslány pokyny k rezervaci místa a k platbě.

V případě, že se tak nestane, napište nám prosím na: info@zivycchikung.cz.Pole označená (*) musíte vyplnit.

*

*

*

*

*

*


*


*

*Ověřovací kód *