Studium TČM

Centrum Loreto

Osobní rozvoj

Academy Sun Moon

jin a jangCílem vzdělávacích a pohybových programů Academy Sun Moon, z.s. je:

- prevence vyhoření a zdraví 
- zušlechťování fyzické a duševní stránky jedince v každém věku a profesi
- získávání nových vědomostí v oblasti zdravého životního stylu
- podpora samoléčebných procesů, upevnění zdraví a vztahů
- získání znalostí a návodů pro harmonii a přirozenou rovnováhu v životě

Nabízíme prostor pro všechny, kteří se zajímají o své zdraví, chtějí rozumět sobě, svému tělu a chtějí být v hlubším kontaktu s přírodou a jejími zákony. 

 

Chceme ukázat jednoduché návody a cesty, jak rozvíjet poznání o těle a jeho schopnostech. Spojujeme východní a západní systémy, jež rozvíjí osobnost v rovině fyzické, mentální, emoční a duchovní, což má pozitivní dopad na život jako celek. 

Našim záměrem je vytvářet takové vzdělávací, ozdravné a sebeprožitkové programy pro ženy a muže, jednotlivce a páry, které nabízí konkrétní návody a jasné postupy na otázky v oblasti zdraví a vnitřního štěstí, které se projevuje ve vztahu k sobě, k druhým a společnosti. Na všech akcích se potkáte se zajímavými lektory, kteří vám předají ty nejlepší inspirace, poznatky a osobní zkušenosti, které se nenaučili ve škole, ale zejména samotným životem.

 

Zaměřujeme se na šíření projektů pro širokou veřejnost a speciálně pro tři skupiny:

  • školy - podpora zdraví, psychické a fyzické odolnosti dětí, učitelů, rodičů a prarodičů
  • senioři - prevence zdraví pro aktivní stárnutí
  • firmy - prevence vyhoření, podpora firemního prostředí a kultury

 

Academy Sun Moon, z.s. (dříve Sdružení pro rodinu a děti - Český Krumlov, občanské sdružení) spravuje Centrum Loreto na Libeňském ostrově, Praha 8, kde najdete zajímavý program a také Centrum Světlo Slunce v Českém Krumlově.

Stanovy spolku

 

Benefity našich programů:

- větší radost ze života
- posílení a obnova zdraví 
- podpora vnitřního klidu
- vyšší energetická hladina
- duševní rovnováha
- duchovní rozvoj
- pružnost těla
- chuť vytvářet smysluplné věci a vztahy

PROGRAM ZDE

 Proč Academy Sun Moon (v překladu Slunce - Měsíc - Akademie)?

  • Symboly loga:

Slunce - mužský princip, den, léto, teplo, síla, energie ven, aktivita, yang, mysl, tělo
Měsíc - ženský princip, noc, zima, chlad, plynutí, energie dovnitř, klid, yin, intuice, duše
Kolibřík - posel radosti, přináší schopnost  léčit světlem, radost, lásku a náhled věčnosti
Kytička - symbol 5ti elementů podle čínské medicíny - voda, dřevo, oheň, země, kov

 

Slunce a měsíc, nebe a země, světlo a stín, láska a strach, den a noc, vně a uvnitř, nahoře a dole, tělo a duše, žena a muž... Dvě energie, polarity, protipóly, které se vzájemně potřebují, prolínají, obklopují. 

"Ježíš jim řekl: Když z dvou uděláte jedno a vnitřní připodobníte vnějšímu a vnější vnitřnímu a to, co je nahoře, uděláte jako to, co je dole a když to, co je mužské a to, co je ženské, učiníte jedním jediným, aby mužskost nebyla mužskostí a ženskost ženskostí … pak vejdete do království." Zdroj : Tomášovo evangelium


Klasici a mistři východu vědí, že v našem mikrokosmu (myšleno dualita v našem těle - mužská a ženská energie, Jin a Jang) je ukryt celý makrokosmos a zase obráceně.

 

  • Princip Jin a Jang

"Učení o dvou principech jin a jang je ve své podstatě principem polarity jednoty. Čínský taoismus (Tao – Cesta) pomocí těchto principů vysvětluje podstatu všech věcí a jevů, vyskytujících se v přírodě, v našich životech, organismu a v celém vesmíru. Mezi nimi existuje trvalé „soupeření“, aniž by jeden bez druhého mohl existovat. Toto vzájemné působení se pak projevuje formou životní energie." Zdroj: Michio Kushi - Orientální diagnostika

 

  • Naše tělo je zdrojem neuvěřitelného potenciálu, síly a možností lidské existence, kterou je třeba neustále kultivovat, rozvíjet a šířit dál.

Pojďte společně s námi objevit tuto zázračnou pouť, tajemství i kouzlo, které tkví v nás a také všude kolem nás. 
Máme dlouholeté zkušenosti, o které se s vámi chceme podělit a předat je. 


Těšíme se na Vás!
Michaela a tým lektorů 

 


Kalendář akcí

Aktuality

  • 19.11.2018 TAO ŽENY - OMLAZOVÁNÍ, CVIČENÍ A JEDINEČNÉ STUDIUM PRO ŽENY Podle starých taoistů patří praxe čchi-kung nejmocnějšímu prostředkům k obnovení mladistvého vzhledu a dosažení zdraví. Unikátní program Tao ženy je zaměřen na hlubší poznání ženy, sebe poznání a péči o tělesné a duševní zdraví.

  • 19.11.2018 STAŇTE SE LEKTOREM/KOU A POMÁHEJTE OSTATNÍM Jako jediní v celé České republice školíme budoucí lektory/ky v Akreditované Škole MŠMT! Až 80 % našich vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy. Staňte se lektorem a pomáhejte ostatním najít cestu ke svému zdraví!

  • 19.11.2018 STUDIUM JAKO LÉK - ZÁZRAČNÁ PILULKA ZDRAVÍ Poznejte tajemství čínských mistrů a dlouhověkosti, zákony Nebe a Země, které ovlivňují naše fyzické a duševní zdraví! S námi získáte dokonalý přehled a pevné základy v oblasti tradiční čínské medicíny, čchi-kung a práce s tělem, na které můžete stavět další vědomosti.