Živý čchi-kung

Akreditované studium

Akreditované studium Tao ženy s akreditací MŠMT motivuje, inspiruje a seberozvojí ženy a dívky- budoucí lektorky, které chtějí tento program dál šířit.

akreditovaný kurz tao ženy

Akreditované studium Tao ženy - pro odbornou veřejnost

Až 80% vyškolených lektorek si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy! 

Nový vzdělávací kurz Tao ženy s akreditací MŠMT plánujeme otevřít na podzim 2018.

 • Pro koho:
  Studium je vhodné pro "amatérské nadšence čchi-kung, taichi nebo jógy", kteří tato umění praktikují  pro sebe a chtějí si rozšířit své profesní vzdělání. Pro stávající lektorky čchi-kung, taichi, jógy aj. podobných stylů, také cvičitelky a instruktorky různých zdravotních cvičení, které již učí nebo mají zájem získat další odborné znalosti, pro učitelky a pedagogy MŠ, ZŠ, SŠ, VŠ, výchovné poradkyně a pracovnice, terapeutky, poradkyně zdravého životního stylu nebo wellness, ale i pro všechny zájemkyně, které chtějí cvičení čchi kung zařadit do své práce nebo každodenního života a chtějí ho šířit dál do škol a mezi širokou veřejnost formou pravidelných lekcí apod. 

 • Časová náročnost:
  3 roky (více úrovně studia) a sice: 
 • 1. rok - studium s akreditací - zakončené "certifikátem MŠMT" + "absolventským listem Tao ženy" probíhá formou lekcí, přednášek, workshopů a diskusí, celkem 5 víkendů (200 vyučovacích hodin praxe a teorie), cca 1krát měsíčně (pátek - neděle, celé dny 9.00 - 17.30 h) + závěrečný pobyt v přírodě 4 dny, kde probíhají závěrečné zkoušky.

 • Certifikáty: Studium je zakončeno praktickou a písemnou zkouškou a následným vydáním certifikátu MŠMT pro udělení rekvalifikace (o absolvování akreditovaného vzdělávacího programu Instruktor jógy se zaměřením na Čchi-kung - Jóga MS pro pracovní činnost ve vedení lekcí s celostátní platností) a Absolventským listem "Lektorka Školy TAO ŽENY Institut" 

 • Odbornost studia: Studium je akreditované MŠMT ČR pod č.j.: 125/2015-50 ze dne 19. 11. 2015 na základě paragr. 3 odst. 1 písm.f) zákona 115 / 2001 Sb., o podpoře sportu a podle paragr. 108 odst. 2 zákona č. 435/ 2004 Sb, o zaměstnanosti. 

  PODMÍNKY STUDIA  

  TÝM LEKTORŮ

  - 2. rok - nadstavba Cesta učitele - zakončeno "Certifikátem pro pokročilé lektorky Tao ženy Institut s platností na 2 roky",  probíhá formou jednodenních školení a seminářů, celkem 4x do roka, cca 1x za 3 měsíce 1 den (pátek nebo víkend) + pobyt v přírodě (celkem 60 vyučovacích hodin praxe a teorie). Školení lektorek po 3. roce studia probíhá formou intenzivního školení 1 x za rok. Pokročilá lektorka se účastní prohlubujících lektorských setkání a tím získává další odborné znalosti (nutné k prodloužení platnosti certifikátu).

  3. rok - nadstavba Doporučená lektorka - zakončeno "Certifikátem Doporučená lektorka Tao ženy Institut", probíhá formou školení 1x do roka 2 dny, (pátek nebo víkend) + pobyt v přírodě (celkem 40 vyučovacích hodin praxe a teorie). Doporučená lektorka školy má za sebou min. praxi 3- 5 let a je oslovena zakladatelkou školy Michaelou Sklářovou. Doporučená lektorka garantuje kvalitu předávaných znalostí a sama se pravidelně každoročně účastní pokročilých školení nebo učí další lektorky. Učí se další sestavy čchi-kung.

  Po ukončení studia a během něj se mohou všichni lektoři v ČR podílet na společných projektech školy.

   

 • Obsah 1. roku studia s akreditací (200 vyuč. hodin - 140 praxe a 60 teorie):

  - půvabná staročínská sestava čchi-kung Taichi čchi-kung pro zdraví a dlouhověkost, Harmonizační čchi-kung jin a jang (praxe a teorie)
  - statické formy čchi-kung, relaxační metody a meditace pro zklidnění psychiky a mysli

  - sdílení v kruhu žen a osobní seberozvoj
  - přednášky: Základy tradiční čínské medicíny, Anatomie, Fyziologie, Psychologie, Sportovní hygieny a výživy, První Pomoci, Právo, organizace kurzu, Jedinečnost talentů, Úvod do koučinku, Metodika výuky a specifika cvičení pro různé skupiny

   

 • Naučíte se:

  - tvořit a praktikovat individuální cvičební programy 
  - sestavit cvičební plán dle potřeb a požadavků jednotlivce i malé skupiny osob (max. 12)
  - vést jednodenní workshopy
  - uplatnit své dovednosti a znalosti ve veřejných institucích (wellness centra, studia jógy, pečovatelské domy atd.)

 • Harmonogram:
  časová náročnost: celkem 5 víkendů (200 vyučovacích hodin praxe a teorie), cca 1x měsíčně (pátek - neděle) + závěrečný pobyt v přírodě 4 dny, kde probíhají závěrečné zkoušky
 •  termíny: říjen 2017  UZAVŘENO
  • 1/ říjen  27.- 29. 10. 2017 (pá - ne celé dny)
  • 2/ listopad 3. - 5. 11. 2017 (pá - ne celé dny)
  • 3/ leden 5.- 7. 1. 2018 (pá - ne celé dny) 
  • 4/ únor 23.- 25. 2. 2018 (pá - ne celé dny) 
  • 5/ březen 9. 3. - 10. 3. 2018 (pá + so) 
  •     leden - duben vlastní povinná praxe 
  • 6/ duben 6. - 9. 4. 2018 závěrečné zkoušky + pobyt v přírodě 4 dny (pá-po)

  • Podmínkou pro vstup do akreditovaného studia je zájmové přípravné studium: 
  • září  22.- 24. 9. 2017 (pá - ne celé dny), 8. 10. 2017 (ne), 9. - 12. 10. 2017 (po - čt)

   
 • Bonus: JEDINEČNÁ LEKTORKA, seminář, který namotivuje a ukáže cestu budoucím lektorkám, jak být přirozená a zároveň originální lektorkou! Absolventka bude navíc po dobu jednoho roku oprávněna vést lekce přímo pod záštitou Tao ženy s.r.o. Institut Michaely Sklářové za předem stanovených podmínek.
 • Proč seminář jedinečná lektorka?
  U našich studentek vidíme během studia jejich vyjímečné dary. Často se však ony samy podceňují a mají obavy začít předávat to, co se naučili. Každý člověk je však jedinečný a může probudit zájem a touhu u druhých lidí, může začít podnikat.
  Naše budoucí lektorky v rámci  akreditovaného studia od nás získávají dárek - 3hodinový seminář jedinečná lektorka jako podporu pro zvýšení kvality jejich startu při práci s klienty. 

  Seminář Jedinečná lektorka je novinkou ve studiu školy přírodní léčby a není zahrnuta do osnovy studijního plánu.
  A proč se zúčastnit semináře Jedinečná lektorka?
  "Milé lektorky. Je vás tolik, že je pro nás nesnadné poznat, který z vás je pro nás ten nejvhodnější. Všichni používáte podobné fráze a podobné sliby. Jediný spolehlivý spůdob jak získat naší plnou pozornost spočívá v tom že budete JEDINEČNÍ. Víte že existuje několik levelů jedinečnosti? Pokud, ale investujete čas a energii na rozvoj své jedinečnosti, tak to s vámi zkusíme." Kalman Horvát (lektor pro jedinečnost).

 • Video: 
 • TAO ŽENY akreditované studium MŠMT pro ženy 6. 1. 2016

 

 


Kalendář akcí

Aktuality

 • 01.01.2018 ZDRAVÍ, OMLAZOVÁNÍ A MOUDROST- JAK TYTO CTNOSTI KULTIVOVAT? Podle starých taoistů patří praxe čchi-kung a taichi k nejmocnějšímu prostředkům k obnovení mladistvého vzhledu a dosažení osvícení. Slovo čchi znamená vitální energie, síla, dech.

 • 01.01.2018 EXKLUSIVITA NAŠÍ AKREDITOVANÉ ŠKOLY Jako jediní v celé České republice školíme budoucí lektory/ky v Akreditované Škole Živý čchi-kung! Až 80 % našich vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy.

 • 01.01.2018 ZÁZRAČNÁ PILULKA PRO DOBROU NÁLADU A ZDRAVÍ Máte ve své domácí lékárně pilulku pro lepší imunitu, pozitivní mysl a radost, kterou můžete baštit každý den...a nikdy se nepředávkujete? My Vám ji rádi představíme!