Akreditované studium

Akreditované studium Tao ženy s akreditací MŠMT motivuje, inspiruje a seberozvojí ženy a dívky- budoucí lektorky, které chtějí tento program dál šířit.

Tao ženy

Akreditované studium Tao ženy - pro odbornou veřejnost

CHCETE DO SVÉHO ŽIVOTA PŘIZVAT AKTIVITU, KTERÁ VÁM UKÁŽE HLUBŠÍ SMYSL ŽIVOTA, ZLEPŠÍ ZDRAVÍ A JEŠTĚ PŘINESE MOŽNOST NOVÝCH PŘÁTELSTVÍ A DALŠÍCH FINANCÍ?

Připojte se do studia unikátního programu S AKREDITACÍ MŠMT, který propojuje znalosti východních a západních metod práce s tělem i myslí pro moderní ženu. Akreditované studium Tao ženy motivuje, inspiruje a rozvíjí...  Tao ženy je speciální program o kultivaci ženství, vnitřní síly a sexuality ženy pro její harmonický a spokojený život.

 

STAŇTE SE LEKTORKOU A POMÁHEJTE OSTATNÍM NAJÍT CESTU KE SVÉMU ZDRAVÍ!


Otevíráme nový ročník - zahájení: 4. 10. 2019

Až 80% vyškolených lektorek si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy!


Studium je zvýhodněné speciální cenou při jednorázové platbě!

Podmínkou pro vstup do akreditovného studia je účast na přípravném kurzu sestavy Taichi čchi-kunod 10. 7. 2019, více

 

 

 

 • Pro koho:
 • Studium je vhodné pro "amatérské nadšence čchi-kung, taichi nebo jógy", kteří tato umění praktikují  pro sebe a chtějí si rozšířit své profesní vzdělání. Pro stávající lektorky čchi-kung, taichi, jógy aj. podobných stylů, také cvičitelky a instruktorky různých zdravotních cvičení, které již učí nebo mají zájem získat další odborné znalosti, pro učitelky a pedagogy MŠ, ZŠ, SŠ, VŠ, výchovné poradkyně a pracovnice, terapeutky, poradkyně zdravého životního stylu nebo wellness, ale i pro všechny zájemkyně, které chtějí cvičení čchi kung zařadit do své práce nebo každodenního života a chtějí ho šířit dál do škol a mezi širokou veřejnost formou pravidelných lekcí apod. 

 • Časová náročnost:
 • 3 roky (více úrovně studia) a sice: 

 • - 1. rok - studium s akreditací - zakončené "certifikátem MŠMT" + "absolventským listem Tao ženy" probíhá formou lekcí, přednášek, workshopů a diskusí, celkem 5 víkendů (200 vyučovacích hodin praxe a teorie), cca 1krát měsíčně (pátek - neděle, celé dny 9.00 - 17.30 h) + závěrečný pobyt v přírodě 4 dny, kde probíhají závěrečné zkoušky.
 • Certifikáty: Studium je zakončeno praktickou a písemnou zkouškou a následným vydáním certifikátu MŠMT pro udělení rekvalifikace (o absolvování akreditovaného vzdělávacího programu Instruktor jógy se zaměřením na Čchi-kung - Jóga MS pro pracovní činnost ve vedení lekcí s celostátní platností) a Absolventským listem "Lektorka Školy TAO ŽENY Institut" 
 • Odbornost studia: Studium je akreditované MŠMT ČR pod č.j.: 104/2017-50 ze dne 13. 12. 2017 na základě paragr. 3 odst. 1 písm.f) zákona 115 / 2001 Sb., o podpoře sportu a podle paragr. 108 odst. 2 zákona č. 435/ 2004 Sb, o zaměstnanosti. 

  PODMÍNKY STUDIA  

  TÝM LEKTORŮ

  2. rok - nadstavba Cesta učitele - zakončeno "Certifikátem pro pokročilé lektorky Tao ženy Institut s platností na 2 roky",  probíhá formou jednodenních školení a seminářů, celkem 4 dny - 4x do roka, cca 1x za 3 měsíce 1 den nebo dvě dvoudenní setkání za rok  (pátek nebo víkend) + pobyt v přírodě 4 dny (celkem 60 vyučovacích hodin praxe a teorie). Pokročilá lektorka se účastní prohlubujících lektorských setkání a tím získává další odborné znalosti (nutné k prodloužení platnosti certifikátu).

  - 3. rok - nadstavba Doporučená lektorka - zakončeno "Certifikátem Doporučená lektorka Tao ženy Institut", probíhá formou školení 1x do roka 2 dny, (pátek nebo víkend) + 4 denní pobyt v přírodě (celkem 40 vyučovacích hodin praxe a teorie). Doporučená lektorka školy má za sebou min. praxi 3- 5 let a je oslovena zakladatelkou školy Michaelou Sklářovou. Doporučená lektorka garantuje kvalitu předávaných znalostí a sama se pravidelně každoročně účastní pokročilých školení nebo učí další lektorky. Učí se další sestavy čchi-kung.

  Po ukončení studia a během něj se mohou všichni lektoři v ČR podílet na společných projektech školy.


 • Obsah 1. roku studia s akreditací (200 vyuč. hodin - 140 praxe a 60 teorie):

  - půvabná staročínská sestava čchi-kung Taichi čchi-kung pro zdraví a dlouhověkost, Harmonizační čchi-kung jin a jang (praxe a teorie)
  - statické formy čchi-kung, relaxační metody a meditace pro zklidnění psychiky a mysli

  - sdílení v kruhu žen a osobní seberozvoj
  - přednášky: Základy tradiční čínské medicíny, Anatomie, Fyziologie, Psychologie, Sportovní hygieny a výživy, První Pomoci, Právo, organizace kurzu, Jedinečnost talentů, Úvod do koučinku, Metodika výuky a specifika cvičení pro různé skupiny

 • Naučíte se:

  - tvořit a praktikovat individuální cvičební programy 
  - sestavit cvičební plán dle potřeb a požadavků jednotlivce i malé skupiny osob (max. 12)
  - vést jednodenní workshopy
  - uplatnit své dovednosti a znalosti ve veřejných institucích (wellness centra, studia jógy, pečovatelské domy atd.)

 •  Harmonogram:
 • časová náročnost: celkem 5 víkendů (200 vyučovacích hodin praxe a teorie), cca 1x měsíčně (pátek - neděle) + závěrečný pobyt v přírodě 4 dny, kde probíhají závěrečné zkoušky


 • Termíny 2019 / 2020: zahájení 4. 10. 2019 - NOVĚ OTEVŘENO
  • 0/ přípravný kurz 10. - 14. 7. 2019, více (není zahrnuto v ceně akreditovaného studia)

  • navazující lektorské studium:
  • 1/ říjen  4. 10. - 6. 10. 2019 (pá - ne celé dny)
  • 2/ listopad 1. - 3. 11. 2019 (pá - ne celé dny)
  • 3/ prosinec 13. - 15. 12. 2019 (pá - ne celé dny) 
  • 4/ leden 24. - 26. 1. 2020 (pá - ne celé dny) 
  • 5/ únor 28.  - 29. 2. 2020 (pá + so) 
  •     leden - duben vlastní povinná praxe 
  • 6/ květen 21. 5.- 26. 5. 2020 závěrečné zkoušky + pobyt v přírodě 4 dny (upřesníme)


 • Termíny 2018 / 2019: zahájení 31. 10. 2018  - UZAVŘENO
  • 1/ říjen  31. 10. - 2. 11. 2018 (st - pá celé dny)
  • 2/ listopad 16. - 18. 11. 2018 (pá - ne celé dny)
  • 3/ prosinec 7. - 9. 12. 2018 (pá - ne celé dny) 
  • 4/ leden 25. - 27. 1. 2019 (pá - ne celé dny) 
  • 5/ březen 1.  - 3. 3. 2019 (pá + so) 
  •     leden - duben vlastní povinná praxe 
  • 6/ duben 31. 05. - 3. 6. 2019 závěrečné zkoušky + pobyt v přírodě 4 dny (pá - po)


 • Bonus: JEDINEČNÁ LEKTORKA, seminář, který namotivuje a ukáže cestu budoucím lektorkám, jak být přirozená a zároveň originální lektorkou! Absolventka bude navíc po dobu jednoho roku oprávněna vést lekce přímo pod záštitou Tao ženy s.r.o. Institut Michaely Sklářové za předem stanovených podmínek.
 • Proč seminář jedinečná lektorka?
  U našich studentek vidíme během studia jejich vyjímečné dary. Často se však ony samy podceňují a mají obavy začít předávat to, co se naučili. Každý člověk je však jedinečný a může probudit zájem a touhu u druhých lidí, může začít podnikat.
  Naše budoucí lektorky v rámci  akreditovaného studia od nás získávají dárek - 3hodinový seminář jedinečná lektorka jako podporu pro zvýšení kvality jejich startu při práci s klienty. 

  Seminář Jedinečná lektorka je novinkou ve studiu školy přírodní léčby a není zahrnuta do osnovy studijního plánu.
  A proč se zúčastnit semináře Jedinečná lektorka?
  "Milé lektorky. Je vás tolik, že je pro nás nesnadné poznat, který z vás je pro nás ten nejvhodnější. Všichni používáte podobné fráze a podobné sliby. Jediný spolehlivý spůdob jak získat naší plnou pozornost spočívá v tom že budete JEDINEČNÍ. Víte že existuje několik levelů jedinečnosti? Pokud, ale investujete čas a energii na rozvoj své jedinečnosti, tak to s vámi zkusíme." Kalman Horvát (lektor pro jedinečnost). 

 • Počet míst je omezen min. 8 a max. 12 osob.

 • "Musím ti poděkovat za to, jak výborně jsi nás připravila nejen co do cvičení, ale i jako lektorky. Sama sebe překvapuji, jak dokážu reagovat na všechny možný situace v praxi. Jsi skvělá! Děkuji! :)" lektorka Z.V. / Tao ženy 2017

 • Ohlasy studentů


 • Zkušenosti lektorek (ukázky ze závěrečné práce)

   

  • "Ten večer se mi zcela nečekaně otevřela cesta, o níž jsem neměla ani ponětí, že vůbec existuje. Mám pocit, že v mém životě často přichází ty nejkrásnější a nejzásadnější okamžiky ve chvíli, kdy to vůbec nečekám, a hlavně kolikrát na místech, kam se mi třeba ani vůbec nechtělo. Cvičení mě naprosto okouzlilo. Bylo zvláštní dívat se na Míšu a na cvičení, které jsem dosud nikdy neviděla, zvláštním způsobem to na mě působilo. Dodnes si pamatuji tu energii, kterou jsem pocítila již při prvním cvičení. Když se mi naskytla možnost letní školy čchi-kungu a poté ročního studia, bylo rozhodnuto. V té době jsem ještě netušila, že čchi-kung pro mne nebude jen cvičením, ale cestou, cestou v mém životě, cestou do mého nitra, cestou sebepoznávání a porozumění sama sobě. Studium čchi-kungu mě obohatilo o mnoho nových poznatků, otevřelo mi dveře, respektive mi dalo ochutnat, z mnoha nových oborů, dalo mi směr, kam dál mohu kráčet." (Lektorka M. K., studium 2017-18). 
  • "Vím, že celý život je o hledání, je také o vyhledávání a rozpoznávání našich dobrých, ale i špatných vlastností a následné léčení těch špatných. I v tomto mi čchi-kung pomáhá. Pomáhá mi také zlepšovat náladu, po cvičení jsem více v pohodě. Pozoruji u sebe i výrazné zlepšení v dýchání. Vzpomínám si, že ze začátku jsem měla veliký problém udýchat některé cviky. I v současné době mé dýchání není ideální, ale díky čchi-kungu se výrazně zlepšilo. Došlo i ke zlepšení mého zdravotního stavu. Podstatně se mi zlepšila hybnost kyčelních kloubů, a také mi vymizely problémy se štítnou žlázou, které mě ještě v loňském roce na jaře trápily. Po skoro ročním studiu čchi-kungu již vím, že čchi-kung harmonizuje organismus člověka a jeho vztah k okolí. Organismus samotný se dostává do lepšího funkčního stavu a je lépe odolný proti onemocněním. Díky různým pozicím těla, regulací dýchání a mysli může člověk získávat životní energii k léčení nemocí a upevnit si zdraví. Dýchacím cvičením si člověk buduje vitální energii a umožňuje svým vnitřním orgánům normální fungování. Přestože přesné působení není zcela vysvětleno moderní vědou (tak jako i u jiných druhů alternativní medicíny), praxe jednoznačně dokazuje jeho prospěšnost pro zdraví lidí. Je ověřeno, že čchi-kung reguluje rovnováhu nervového a i ostatních systémů těla. Zlepšuje funkci orgánů a všestranně působí proti nemocem. "(Lektorka M. K., studium 2017-18). 
  • Při mém pátrání na internetu mne zaujala informace, že toto cvičení prakticky nemá žádné věkové omezení. Pro děti se ale doporučují dynamičtější formy, bez hluboké energetické práce, protože podle Číňanů není energetické tělo člověka do 16-ti let věku dosud zformované. Vzhledem k tomu, že vyučuji na 1. stupni základní školy, tak bych byla ráda své znalosti a dovednosti využila i u dětí. S nimi jsem čchi- kung zatím cvičit nezkoušela, protože si uvědomuji, že námi cvičená sestava pro ně není vhodná, ale doufám, že v budoucnu pro ně nějaké cvičení objevím. Co však již nyní ve svých hodinách praktikuji, jsou automasáže, které je nadchly. Relaxační chvilky jsou pro ně již náročnější, ale nevzdávám se. Vím o sobě, že jsem ve své podstatě lenivá, a tak mi vyhovuje, když mám motivaci, povinnost, když mě něco táhne. Vzala jsem si proto za svou Míšinu větu, že povedu kurzy nejen kvůli lidem, kterým mohu něco dát, ale hlavně kvůli sobě, a ono to funguje, alespoň pro mě, skvěle. Představa, že povedu kurz, byla pro mě lákavá, ale čím více se blížil termín ukázkové lekce, tím více jsem se obávala. Zpětně musím přiznat, že pokud by to nebylo povinné v rámci studia, nikdy bych kurz neotevřela, rozhodně ne tak brzy...." (Lektorka M. K., studium 2017-18). 
  • "Právě  cvičení – praktikování  čchi-kung otevírá moje rezervy a postrkuje mne k lepší koncentraci, uvolnění, zlepšování zdraví, konkrétně k lepší práci mých kloubů kolen a hodnot složení krve. Mám motivaci k další hodnotné práci s lidmi. Je stále co napravovat a ozdravovat nejen v mém okolí, ale i v té naší „ nemocí“ trpící společnosti". (Lektorka L. G., studium 2017-18). 
  • "V sestavě TAO ženy jsem se opravdu našla, moc se mi líbí a baví mě cvičit. Vyhovuje mi role cvičitelky, kterou jsem si již mohla vyzkoušet. Opravdu mám z toho velice dobrý pocit, že mohu něco smysluplného dál předávat, něco, co může pomoci zkvalitnit život dalším ženám. Sama na sobě pozoruji veliké zklidnění a zharmonizování, zejména v emoční rovině. Cítím se mnohem stabilnější a vyrovnanější. A taky se mi líbí, že díky pravidelným lekcím si můžu i sama zacvičit vždy kompletní lekci. To je pro mne veliký bonus". (Lektorka M. D., studium 2017-18). 
  • "Jakmile se mi „přehoupla“ 40tka a děti mi tak nějak odrůstají, přemýšlím nad smyslem života, toho někdy až pachtění se za „něčím“, smyslem vtahů, ať už partnerských, rodinných nebo přátelských. Přemýšlím o všem co nás přesahuje a vůbec jak to všechno v tom Vesmíru funguje. Princip příčiny a následku, životních lekcí a rodových programů. Najednou vnímám ten zbytečný spěch a shon běžných dnů, kdy se řítím z bodu A do bodu B. Proč mi najednou tohle nedává smysl? Jedu si tak vlakem do Prahy, což jsem dříve považovala za ztrátu času. Dnes si užívám možnost nechat plynout myšlenky, pozorovat krajinku z okna a spolucestující. Zase mi pomáhá praktikování čchi-kung... cvičím vědomě s pocitem proč a jak který pohyb provádět. .... A máme tady první ukázkovou lekci Čchi-kung. Ženy vůbec neví, co mají očekávat. Seznamujeme se a vzájemně představujeme. Většina z nich zná nebo praktikuje jogu a jiné formy cvičeni, běhání nebo posilování těla. Všechny jsme se shodly na tom, že jsou celý den v poklusu, hrají si na chlapy, musí všechno zvládat a nemají čas na sebe. Zahajujeme rozcvičku, strečink a automasáž. Automasáž, ta se líbí moc. Necháváme ženy po automasáži zavřít oči a procítit tělo. Je to skvělé.... Jsem moc ráda, že se lekce líbila. Jsou vděčné za ten klid, za ty momenty, kdy vědomě vnímají svoje tělo a dech. Končíme meditací vnitřního usměvu. Nikomu se nechce domu. Cítím, že to má smysl... (Lektorka M. Z., studium 2017-18). 

   

 

 Pole označená (*) musíte vyplnit.

*

*

*

*

*

*


*


*

*Ověřovací kód *Kalendář akcí

Aktuality