Rodina je systém - má svůj řád

konstelace

Každý z nás pochází z určitého rodinného systému

Našimi kořeny, naším přístupem k těmto rodinným kořenům a k životu vůbec se zabývá práce s konstelacemi.

Rodinné konstelace je metoda, která umožňuje vhled do skryté dynamiky rodinného systému, mezilidských, partnerských nebo rodičovských vztahů, protože odhalí dynamiku, která poutá osobu k danému systému. Toto poznání pak může vést ke změně chování v těchto vztazích. 

Každý z nás pochází z určitého rodinného systému, který má svůj přirozený řád. Ten není možné spatřit, ovlivňuje však všechny členy rodinného systému. 

Naše rodina ovlivňuje to, jak se díváme na svět, to jak cítíme, jak myslíme a jednáme. Určuje kvalitu našich vztahů, zdraví, života. Čím více tuto skutečnost popíráme, tím je naše nevědomá "závislost" na rodině silnější. Rodina je systém a má svůj přirozený řád. Je to řád lásky. Je to skrytá síla, našim očím a mysli neviditelná.

V rodinných konstelacích můžeme odkrýt skryté vlivy, strachy a programy převzaté od našich rodičů a předků, které nás, i naše děti, negativně ovlivňují.  Může jít o problémy zdravotní, potíže v komunikaci s partnerem,  s dětmi, s kolegy... může se ale jednat i o hluboce zakořeněné problémy, které mohou mít původ u našich dávno zesnulých předků. 

Cílem konstelační práce je nalezení a zpřístupnění všech vnitřních zdrojů klienta, tak aby se nastolila jeho harmonie a ozdravné procesy na všech rovinách (tělo, mysl, emoce). Metoda RK podporuje rozvoj osobnosti, otevírá nový přístup k životu, práci a lidské bytosti jako celku. Uzdravuje, přináší více psychické pohody a pozitivní energie.

Každý z nás ve svém životě řešíme vztahy. Vztahy jsou to nejdůležitější, co jako lidé máme v životě řešit.

Máme vztah k něčemu a k někomu např. práci, přátelům, rodičům,  celé rodině, partnerovi, národu, zvířatům, rostlinám, planetě, svým zkušenostem atd. MY SAMI JSME VZTAHY. Představme si, že každý jednotlivec je jako KRUH nebo paleta na barvy. V kruhu je mnoho výsečí a na paletě mnoho barev. Když není některá výseč v pořádku a barva je vyschlá, člověk jako celek zažívá nespokojenost a nepohodlí. 

Mít šťastný vztah s rodiči, se svojí minulostí, se sebou samými je základ pro šťastný život a naši budoucnost, ale i budoucnost našich dětí. 

 

Mohlo by vás zajímat: Koučink a konstelace


Kalendář akcí

Aktuality

  • 21.10.2019 STAŇTE SE LEKTOREM/KOU A POMÁHEJTE OSTATNÍM Jako jediní v celé České republice školíme budoucí lektory/ky v Akreditované Škole MŠMT! Až 80 % našich vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy. Staňte se lektorem a pomáhejte ostatním najít cestu k harmonii!

  • 21.10.2019 NOVINKA! SPUSTILI JSME NOVÝ WEB! Cesta harmonie a vnitřní proměny​ je tu pro vás... Všechny akce najdete na novém moderním webu!

  • 03.10.2019 BALIJSKÁ CESTA DLOUHOVĚKOSTI Vydejte se s námi na jedinečný pobyt na Bali s regeneračním programem a neopakovatelnými cestovatelskými zážitky! avedeme vás do zajímavých míst, která nabízí jedinečnou atmosféru a možnost přirozeného znovuobnovení zdraví a radosti ze života.