Kalendář akcí

Centrum Loreto

Osobní rozvoj

Videa

Tradiční čínská medicína je dokonale propracovaný systém starý téměř 5 000 let. Hlavním principem je celostní pojetí člověka, které zkoumá fyziologii, rovnováhu dvou pricipů - jin a jang, funkčnost orgánů a jejich vzájemné působení, fungování energetických drah, tzv. meridiánů. Úkolem léčby tradiční čínské medicíny je pak s pomocí správné diagnostiky zajistit v těle rovnoměrné proudění životní síly nebo-li energie, tzv. čchi. 

 

Video s lektory Školy tradiční čínské medicíny pro život 2017

Výuka meridiánů a bodů s Petrem Novákem 2018

Výuka meridiánů a bodů s Petrem Novákem 2016

Výuka a praxe tradiční čínské medicíny s Petrem Novákem 2017

Výuka a praxe tuina masáží s Lenkou Novákovou 2017

Lektoři Petr Novák a Lenka Nováková 2016

Čchi-kung Osm kusů brokátů s Michaelou Sklářovou 2016

Další videa

Povídání s Petrem Novákem o tradiční čínské medicíně

 

 

 

Dokument 3. Starověká Čína (Ancient China).

Před dvěma tisíci dvěma sty lety byla v Číně sepsána první Kniha o zdravém životě. Celý svět dnes znovu objevuje a oceňuje hodnotu tradičního přírodního léčitelství a přístupu k životu. V Číně objevili archeologové základy poznání dlouhého a zdravého života. První čínský císař chtěl ještě víc, chtěl žít navěky. Před dvěma tisíci dvěma sty lety byla sepsána první bible o zdravém životě. Čínská nauka o zdraví je založena na pozorování čchi - životních energií a jejich proudění v přírodě. Základní prvky - voda, země, kov, dřevo a oheň - na sebe navzájem působí. Kromě toho určují zdravotní stav člověka i vyváženost prvků jin a jang - lidé mají stejně jako skály dvě vlastnosti - ve stínu převládá chlad a vlhko a na slunci zase horko a sucho. Tato vyváženost se neustále proměňuje. Okamžik po okamžiku. Z čínského hlediska určuje interakce mezi jin a jang vnitřní harmonii a tudíž i zdravotní stav člověka. Publikováno 11. 8. 2012. Více video

--------

 

7 cvičení uznávaného japonského léčitele. Tato cvičení dělají se ženským tělem zázraky! více


 


Kalendář akcí

Aktuality

  • 03.10.2019 STAŇTE SE LEKTOREM/KOU A POMÁHEJTE OSTATNÍM Jako jediní v celé České republice školíme budoucí lektory/ky v Akreditované Škole MŠMT! Až 80 % našich vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy. Staňte se lektorem a pomáhejte ostatním najít cestu k harmonii!

  • 03.10.2019 OTEVÍRÁME NOVÝ ROČNÍK ZÁJMOVÉHO STUDIA V PRAZE Otevíráme nový ročník zájmového studia pro širokou veřejnost Škola přírodní léčby a čchi-kung pro ženy a muže. S námi získáte pevné základy v oblasti tradiční čínské medicíny, čchi-kung a práce s tělem, na které můžete stavět další vědomosti.

  • 03.10.2019 BALIJSKÁ CESTA DLOUHOVĚKOSTI Vydejte se s námi na jedinečný pobyt na Bali s regeneračním programem a neopakovatelnými cestovatelskými zážitky! avedeme vás do zajímavých míst, která nabízí jedinečnou atmosféru a možnost přirozeného znovuobnovení zdraví a radosti ze života.