Tao ženy

Živý čchi-kung

Centrum Loreto

Michaela Sklářová

Cesta učitele

Cesty na Bali a jóga

Tai chi čchi-kung

Meditace v pohybu Taichi čchi-kung

Blahodárné účinky na lidské zdraví nabízí jedinečná sestava osmnácti pohybů zvaná Tai chi-čchi-kung - meditace v pohybu. Má také druhý název 18 forem Velkého předělu. V Číně "tchai" znamená velký, "ti" krajní mez, extrém, tajemství.  Tajemství taichi se nedá slovy popsat, lze ho jen procítit. Celá jeho logika spočívá v plynulém střídání dvou projevů univerzální energie- jin a jang, je zaměřená na formování harmonie v těle i mysli člověka a odhalení "velkého tajemství" v sobě. 

Tato půvabná sestava ladných, plynulých a uvolněných pohybů vypráví příběh člověka o jeho cestě tady na zemi ústy bílého jeřába. Cvičení vedou k rozvoji těla, ducha a životní energie, vyrovnávají tok energie čchi v meridiánech, zpomalují procesy stárnutí a v neposlední řadě rozvíjí osobní potenciál každého jedince v rovině fyzické, mentální i duchovní. Celá sestava pak podporuje samoléčebné procesy našeho organismu i jeho spirituální rozvojvíce o čchi-kung.

V Číně je odedávna známo, že při cvičení taichi a čchi-kung je potřeba správná rotačnost kloubů, protože se tak podporuje pulzace energie v těle, posilují se funkce mozku, krve, svalů a šlach, celý nervový systém. Proto se při správném provedení cvičení taichi čchi-kung tolik dbá na plynulost pohybu celého těla jako celku. Pohyby těla a mysli směřují do jednoho bodu- jednoty. Pomalé rotační pohyby pasu, správné "uzemnění", uvolnění šíje a celé páteře nabízí tělu možnost regenerace a uzdravení. Přirozeně dochází k fyzické a psychické rovnováze člověka.

Názvy  jednotlivých pozic 

 

 1. cvik „Mořská vlna“     
 2. cvik „Rostlina na hladině“ (roztahování hrudníku)
 3. cvik „Hlazení oblak“ (malování duhy)
 4. cvik „Roztahování aury“ (oddělování oblak)
 5. cvik „Opička“ (odhánění opice)
 6. cvik „Veslování“
 7. cvik „Nabírání míčku“
 8. cvik „Uchopení balonu“ (koukání na Měsíc)
 9. cvik „Přesouvání rukou“ (vlnění rukou v mracích)
 10. cvik „Údery dlaní“ 
 11. cvik „Moře-nebe“ (ponoření se do moře a koukání na horizont)
 12. cvik „Vlny“
 13. cvik „Vánek“ (letící holubice roztahuje křídla)             
 14. cvik „Údery pěstí“
 15. cvik „Orel“ (letící divoká husa)
 16. cvik „Kruhy“
 17. cvik „Driblování“
 18. cvik „Zklidnění čchi“

 

Čchi kung - Tai Chi / Čchi kung, zde

Michaela Sklářová


 

 

 

Pravidelná cvičení této sestavy v ČR  zde

Akreditovaná Škola Živý čchi-kung- (víkendová zájmová nebo profesní forma) zde

Akreditovaná Škola Tao ženy s výukou Taichi čchi-kung zde

DVD zde


Kalendář akcí

Aktuality

 • 03.10.2019 STAŇTE SE LEKTOREM/KOU A POMÁHEJTE OSTATNÍM Jako jediní v celé České republice školíme budoucí lektory/ky v Akreditované Škole MŠMT! Až 80 % našich vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy. Staňte se lektorem a pomáhejte ostatním najít cestu k harmonii!

 • 03.10.2019 OTEVÍRÁME NOVÝ ROČNÍK ZÁJMOVÉHO STUDIA V PRAZE Otevíráme nový ročník zájmového studia pro širokou veřejnost Škola přírodní léčby a čchi-kung pro ženy a muže. S námi získáte pevné základy v oblasti tradiční čínské medicíny, čchi-kung a práce s tělem, na které můžete stavět další vědomosti.

 • 03.10.2019 BALIJSKÁ CESTA DLOUHOVĚKOSTI Vydejte se s námi na jedinečný pobyt na Bali s regeneračním programem a neopakovatelnými cestovatelskými zážitky! avedeme vás do zajímavých míst, která nabízí jedinečnou atmosféru a možnost přirozeného znovuobnovení zdraví a radosti ze života.