Tao ženy

Živý čchi-kung

Centrum Loreto

Michaela Sklářová

Cesta učitele

Cesty na Bali a jóga

Akreditovaná Škola Živý čchi-kung

Studujte unikátní program, který propojuje znalosti východních a západních metod práce s tělem i myslí pro moderního člověka. Akreditované studium Živý čchi-kung motivuje, inspiruje a rozvíjí.


STAŇTE SE LEKTOREM A POMÁHEJTE OSTATNÍM NAJÍT CESTU K HARMONII.

Zahájení: 08. 11. 2019 

Studium je zvýhodněné speciální cenou při jednorázové platbě!

 

Podmínkou pro vstup do akreditovného studia je účast na přípravném kurzu sestavy Osm kusů brokátů od 11. 10. 2019

 

Živý čchi-kung - akreditované studium - pro odbornou veřejnost

Až 80% vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy! 

Studujte unikátní studium, které jako jediné tohoto druhu v celé České republice je akreditované u MŠMT a propojuje znalosti východních a západních metod práce s tělem i myslí pro moderního člověka. 

 

 • Pro koho:
  Studium je vhodné pro "amatérské nadšence čchi-kung, taichi nebo jógy", kteří tato umění praktikují  pro sebe a chtějí si rozšířit své profesní vzdělání. Pro stávající lektory čchi-kung, taichi, jógy aj. podobných stylů, také cvičitele a instruktory různých zdravotních cvičení, kteří již učí nebo mají zájem získat další odborné znalosti, pro učitele a pedagogy MŠ, ZŠ, SŠ, VŠ, výchovné poradce a pracovníky, terapeuty, poradce zdravého životního stylu nebo wellness, ale i pro všechny zájemce, kteří chtějí cvičení čchi kung zařadit do své práce nebo každodenního života a chtějí ho šířit dál do škol a mezi širokou veřejnost formou pravidelných lekcí apod. 


 • 1. rok studium s akreditací- zakončené "certifikátem MŠMT"+ "absolventským listem Školy Živý čchi-kung" probíhá formou lekcí, přednášek, workshopů a diskusí, celkem 5 víkendů (200 vyučovacích hodin praxe a teorie), cca 1krát měsíčně (pátek - neděle) + závěrečný pobyt v přírodě 4 dny, kde probíhají závěrečné zkoušky.

  Certifikáty. Studium je zakončeno praktickou a písemnou zkouškou a následným vydáním certifikátu MŠMT pro udělení rekvalifikace (o absolvování akreditovaného vzdělávacího programu Instruktor jógy se zaměřením na Čchi-kung- Jóga MS pro pracovní činnost ve vedení lekcí s celostátní platností) a absolventským listem "Lektor/-ka Školy Živý čchi-kung Michaely Sklářové" 

  Odbornost studia. Studium  je akreditované MŠMT ČR pod č.j.: 104/2017-50 na základě paragr.3 odst.1 písm.f)zákona 115 / 2001 Sb., o podpoře sportu a podle paragr.108 odst.2 zákona č.435/ 2004 Sb, o zaměstnanosti. Uplatnění.

  PODMÍNKY STUDIA  

  TÝM LEKTORŮ

   

  2. rok nadstavba Cesta učitele- zakončeno "Certifikátem pro pokročilé lektory Školy Živý čchi-kung s platností na 2 roky",  probíhá formou jednodenních školení/ seminářů, 4 dny - 4x do roka, cca 1x za 3 měsíce 1 den nebo dvě dvoudenní setkání za rok  (pátek nebo víkend) + pobyt v přírodě 4 dny (celkem 60 vyučovacích hodin praxe a teorie). Pokročilý lektor se účastní prohlubujících lektorských setkání a tím získává další odborné znalosti (nutné k prodloužení platnosti certifikátu). Druhý ročník zahrnuje výuku dalších sestav.

  3. rok nadstavba Doporučený lektor- zakončeno "Certifikátem Dopručený lektor Živý čchi-kung s platností na 2 roky"probíhá formou seminářů, 1x do roka 2 dny, (pátek nebo víkend) + 4 denní pobyt v přírodě (celkem 40 vyučovacích hodin praxe a teorie). Doporučený lektor školy má za sebou min. praxi 4 roky a je osloven zakladatelkou školy Michaelou Sklářovou. Doporučený lektor garantuje kvalitu předávaných znalostí a sám se pravidelně každoročně účastní pokročilých školení nebo učí další lektory. Učí se další sestavy čchi-kung.

  Po ukončení studia a během něj se mohou všichni lektoři v ČR podílet na společných projektech školy a pravidelně 1 x za rok jezdit na lektorské stáže.

   

 • Obsah 1 rok studium s akreditací (200 vyuč. hodin - 140 praxe a 60 teorie):

  - výuka staročínské sestavy čchi-kung Osm kusů brokátů pro zdraví a dlouhověkost (praxe a teorie)
  - statické formy čchi-kung, relaxační metody a meditace pro zklidnění psychiky a mysli
  - přednášky z oblasti Základy tradiční čínské medicíny, Anatomie, Fyziologie, Psychologie, Sportovní hygieny a výživy, První Pomoci, Právo, organizace kurzu, Jedinečnost talentů, Úvod do koučinku, Metodika výuky a specifika cvičení pro různé skupiny. V dalším ročníku se naučíte další sestavy.

   

 • Naučíte se:

  - tvořit a praktikovat individuální programy 
  - sestavit plán dle potřeb a požadavků jednotlivce i malé skupiny osob (max. 12)
  - vést jednodenní workshopy
  - uplatnit své dovednosti a znalosti ve veřejných institucích (wellness centra, studia jógy, pečovatelské domy atd.)

 • Harmonogram:
  časová osa: celkem 6 víkendů (200 vyučovacích hodin praxe a teorie), cca 1krát měsíčně (pátek - neděle) včetně závěrečného pobytu v přírodě 4 dny, kde probíhají závěrečné zkoušky

 • Termíny 2019 / 2020: zahájení 08. 11. 2019  - NOVĚ OTEVŘENO
   • 0/ přípravný kurz od 11. 102019, více informací (není zahrnuto v ceně studia)

   • navazující termíny pro lektory:
   • 1/ listopad 08. - 10. 11. 2019 (pá - ne celé dny)
   • 2/ prosinec 13. - 15. 12. 2019 (pá - ne celé dny) 
   • 3/ leden 10. - 12. 01. 2020 (pá - ne celé dny) 
   • 4/ únor 07. - 09. 02. 2020 (pá - ne celé dny) 
   • 5/ březen  06.  - 07. 03. 2020 (pá + so celé dny) 
   •     leden - duben vlastní povinná praxe 
   • 6/ červen 05. - 08. 06. 2020 závěrečné zkoušky + pobyt v přírodě (upřesníme)
   • Celková doba kurzu je maximálně 12 měsíců.

 • ČAS VÝUKY

  Přednášky, semináře: 9.00- 12.00- 13.30, oběd, 14.30- 17.30 (4+2+4=10 vyuč.h).
  Pobyt v přírodě: výuka začíná v pátek ráno a končí v pondělí večer, přesné časy jsou upřesněny během studia.

 • Vlastní povinná praxe probíhá průběžně v centru Loreto - Praha 8 nebo po domluvě v daném městě, kde budoucí lektor bydlí.
 • Počet míst je omezen min. 8 a max. 12 osob. • Místo konání:
  Centrum Loreto, Praha 8 - Štorchova 5 / Rohanský ostrov, více informací

 • Bonus: JEDINEČNÝ/Á LEKTOR/KA, seminář, který namotivuje a ukáže cestu budoucím lektorům, jak být přirozeným a zároveň originálním lektorem! Absolvent bude navíc po dobu jednoho roku oprávněn vést lekce přímo pod záštitou Školy přírodní léčby a čchi-kung Michaely Sklářové za předem stanovených podmínek.
 • Proč seminář jedinečný/á lektor/ka?
  U našich studentů vidíme během studia jejich vyjímečné dary. Často se však oni sami podceňují a mají obavy začít předávat to, co se naučili. Každý člověk je však jedinečný a může probudit zájem a touhu u druhých lidí, může začít podnikat.
  Naši budoucí lektoři v rámci  akreditovaného studia od nás získávají dárek- 3hodinový seminář jedinečný lektor jako podporu pro zvýšení kvality jejich startu při práci s klienty. 

  Seminář Jedinečný/á lektor/ka je novinkou ve studiu školy přírodní léčby a není zahrnut do osnovy studijního plánu.
  A proč se zúčastnit semináře Jedinečný lektor?
  "Milí lektoři. Je vás tolik, že je pro nás nesnadné poznat, který z vás je pro nás ten nejvhodnější. Všichni používáte podobné fráze a podobné sliby. Jediný spolehlivý spůdob jak získat naší plnou pozornost spočívá v tom že budete JEDINEČNÍ. Víte že existuje několik levelů jedinečnosti?"..... Pokud, ale investujete čas a energii na rozvoj své jedinečnosti, tak to s vámi zkusíme." Kalman Horvát (lektor pro jedinečnost).


 • Vaše ohlasy
 • "Musím ti poděkovat za to, jak výborně jsi nás připravila nejen co do praxe, ale i jako lektorky. Sama sebe překvapuji, jak dokážu reagovat na všechny možný situace v praxi. Jsi skvělá! Děkuji! :)" lektorka Z.V. / Tao ženy 2017
 • "Veškeré znalosti a dovednosti získané při studiu a při praktikování jako semínka klíčily a dávaly mému poznání a tělu nové rozměry. Čchi-kung jakožto starověké čínské umění pro zdraví a dlouhověkost je tisíciletími prověřené umění, které posiluje duševní a fyzické zdraví minulých, přítomných a budoucích generací lidí praktikujících toto umění. Považuji tedy za nezbytné šířit tyto znalosti a dovednosti dále. Blahodárné účinky čchi kungu nastupují poměrně velmi rychle po zahájení cvičení. Já sama jsem při prvním celodenním cvičení v rámci úvodu do čchi kungu pod vedením Míši Sklářové okamžitě navnímala změny ve svém těle. Systematické a smysluplné postupy vedení lekcí v rámci konceptu školy jsou léty prověřené a vychází z tradičního pojetí čchi kungu přizpůsobené naší kultuře. Celý průběh studia nás budoucí lektory připravoval do nejmenších detailů na samostatnou činnost. V tomto ohledu velmi oceňuji detailně propracovanou koncepci školy a výuky – jedná se o velké dílo, děkuji. " Jindřiška - Akreditované studium Živý čchi-kung, jaro 2018

 • Ohlasy studentů
 • FAQ 

 


Naše nové video z ukončeného ročníku 2015/16


 


Po odeslání přihlášky Vám systém musí zahlásit: "Děkujeme, přihláška byla v pořádku odeslána".

Text se objeví úplně dole na stránce. Automaticky Vám budou na email odeslány pokyny k rezervaci místa a k platbě.

V případě, že se tak nestane, napište nám prosím na: info@zivycchikung.cz.Pole označená (*) musíte vyplnit.

*

*

*

*

*

*


*


*

*Ověřovací kód *Kalendář akcí

Aktuality

 • 03.10.2019 STAŇTE SE LEKTOREM/KOU A POMÁHEJTE OSTATNÍM Jako jediní v celé České republice školíme budoucí lektory/ky v Akreditované Škole MŠMT! Až 80 % našich vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy. Staňte se lektorem a pomáhejte ostatním najít cestu k harmonii!

 • 03.10.2019 OTEVÍRÁME NOVÝ ROČNÍK ZÁJMOVÉHO STUDIA V PRAZE Otevíráme nový ročník zájmového studia pro širokou veřejnost Škola přírodní léčby a čchi-kung pro ženy a muže. S námi získáte pevné základy v oblasti tradiční čínské medicíny, čchi-kung a práce s tělem, na které můžete stavět další vědomosti.

 • 03.10.2019 BALIJSKÁ CESTA DLOUHOVĚKOSTI Vydejte se s námi na jedinečný pobyt na Bali s regeneračním programem a neopakovatelnými cestovatelskými zážitky! avedeme vás do zajímavých míst, která nabízí jedinečnou atmosféru a možnost přirozeného znovuobnovení zdraví a radosti ze života.