Tao ženy

Živý čchi-kung

Centrum Loreto

Michaela Sklářová

Cesta učitele

Cesty na Bali a jóga

Akreditovaná Škola Živý čchi-kung

Studujte unikátní program, který propojuje znalosti východních a západních metod práce s tělem i myslí pro moderního člověka. Akreditované studium Živý čchi-kung motivuje, inspiruje a rozvíjí.


STAŇTE SE LEKTOREM A POMÁHEJTE OSTATNÍM NAJÍT CESTU K HARMONII.

Zahájení: 08. 11. 2019 

Studium je zvýhodněné speciální cenou při jednorázové platbě!

 

Podmínkou pro vstup do akreditovného studia je účast na přípravném kurzu sestavy Osm kusů brokátů od 20. 6. 2019, více

 

Živý čchi-kung - akreditované studium - pro odbornou veřejnost

Až 80% vyškolených lektorů si po ukončení studia úspěšně otevřelo své vlastní kurzy! 

Studujte unikátní studium, které jako jediné tohoto druhu v celé České republice je akreditované u MŠMT a propojuje znalosti východních a západních metod práce s tělem i myslí pro moderního člověka. 

 

 • Pro koho:
  Studium je vhodné pro "amatérské nadšence čchi-kung, taichi nebo jógy", kteří tato umění praktikují  pro sebe a chtějí si rozšířit své profesní vzdělání. Pro stávající lektory čchi-kung, taichi, jógy aj. podobných stylů, také cvičitele a instruktory různých zdravotních cvičení, kteří již učí nebo mají zájem získat další odborné znalosti, pro učitele a pedagogy MŠ, ZŠ, SŠ, VŠ, výchovné poradce a pracovníky, terapeuty, poradce zdravého životního stylu nebo wellness, ale i pro všechny zájemce, kteří chtějí cvičení čchi kung zařadit do své práce nebo každodenního života a chtějí ho šířit dál do škol a mezi širokou veřejnost formou pravidelných lekcí apod. 


 • 1. rok studium s akreditací- zakončené "certifikátem MŠMT"+ "absolventským listem Školy Živý čchi-kung" probíhá formou lekcí, přednášek, workshopů a diskusí, celkem 5 víkendů (200 vyučovacích hodin praxe a teorie), cca 1krát měsíčně (pátek - neděle) + závěrečný pobyt v přírodě 4 dny, kde probíhají závěrečné zkoušky.

  Certifikáty. Studium je zakončeno praktickou a písemnou zkouškou a následným vydáním certifikátu MŠMT pro udělení rekvalifikace (o absolvování akreditovaného vzdělávacího programu Instruktor jógy se zaměřením na Čchi-kung- Jóga MS pro pracovní činnost ve vedení lekcí s celostátní platností) a absolventským listem "Lektor/-ka Školy Živý čchi-kung Michaely Sklářové" 

  Odbornost studia. Studium  je akreditované MŠMT ČR pod č.j.: 104/2017-50 na základě paragr.3 odst.1 písm.f)zákona 115 / 2001 Sb., o podpoře sportu a podle paragr.108 odst.2 zákona č.435/ 2004 Sb, o zaměstnanosti. Uplatnění.

  PODMÍNKY STUDIA  

  TÝM LEKTORŮ

   

  2. rok nadstavba Cesta učitele- zakončeno "Certifikátem pro pokročilé lektory Školy Živý čchi-kung s platností na 2 roky",  probíhá formou jednodenních školení/ seminářů, 4 dny - 4x do roka, cca 1x za 3 měsíce 1 den nebo dvě dvoudenní setkání za rok  (pátek nebo víkend) + pobyt v přírodě 4 dny (celkem 60 vyučovacích hodin praxe a teorie). Pokročilý lektor se účastní prohlubujících lektorských setkání a tím získává další odborné znalosti (nutné k prodloužení platnosti certifikátu). Druhý ročník zahrnuje výuku dalších sestav.

  3. rok nadstavba Doporučený lektor- zakončeno "Certifikátem Dopručený lektor Živý čchi-kung s platností na 2 roky"probíhá formou seminářů, 1x do roka 2 dny, (pátek nebo víkend) + 4 denní pobyt v přírodě (celkem 40 vyučovacích hodin praxe a teorie). Doporučený lektor školy má za sebou min. praxi 4 roky a je osloven zakladatelkou školy Michaelou Sklářovou. Doporučený lektor garantuje kvalitu předávaných znalostí a sám se pravidelně každoročně účastní pokročilých školení nebo učí další lektory. Učí se další sestavy čchi-kung.

  Po ukončení studia a během něj se mohou všichni lektoři v ČR podílet na společných projektech školy a pravidelně 1 x za rok jezdit na lektorské stáže.

   

 • Obsah 1 rok studium s akreditací (200 vyuč. hodin- 140 praxe a 60 teorie):

  - výuka staročínské sestavy čchi-kung Osm kusů brokátů pro zdraví a dlouhověkost (praxe a teorie)
  - statické formy čchi-kung, relaxační metody a meditace pro zklidnění psychiky a mysli
  - přednášky z oblasti Základy tradiční čínské medicíny, Anatomie, Fyziologie, Psychologie, Sportovní hygieny a výživy, První Pomoci, Právo, organizace kurzu, Jedinečnost talentů, Úvod do koučinku, Metodika výuky a specifika cvičení pro různé skupiny. V dalším ročníku se naučíte další sestavy.

   

 • Naučíte se:

  - tvořit a praktikovat individuální programy 
  - sestavit plán dle potřeb a požadavků jednotlivce i malé skupiny osob (max. 12)
  - vést jednodenní workshopy
  - uplatnit své dovednosti a znalosti ve veřejných institucích (wellness centra, studia jógy, pečovatelské domy atd.)

 • Harmonogram:
  časová osa: celkem 6 víkendů (200 vyučovacích hodin praxe a teorie), cca 1krát měsíčně (pátek - neděle) včetně závěrečného pobytu v přírodě 4 dny, kde probíhají závěrečné zkoušky

 • Termíny 2019 / 2020: zahájení 08. 10. 2019  - NOVĚ OTEVŘENO
   • 0/ přípravný kurz 20. - 22. 06. 2019, více (není zahrnuto v ceně studia)

   • navazující termíny pro lektory:
   • 1/ listopad 08. - 10. 11. 2019 (pá - ne celé dny)
   • 2/ prosinec 06. - 08. 12. 2019 (pá - ne celé dny) 
   • 3/ leden 10. - 12. 01. 2020 (pá - ne celé dny) 
   • 4/ únor 07. - 09. 02. 2020 (pá - ne celé dny) 
   • 5/ březen 01.  - 02. 03. 2020 (ne + po celé dny) 
   •     leden - duben vlastní povinná praxe 
   • 6/ květen 21. 05.- 26. 05. 2020 závěrečné zkoušky + pobyt v přírodě (upřesníme)
   • Celková doba kurzu je maximálně 12 měsíců.

 • ČAS VÝUKY

  Přednášky, semináře: 9.00- 12.00- 13.30, oběd, 14.30- 17.30 (4+2+4=10 vyuč.h).
  Pobyt v přírodě: výuka začíná v pátek ráno a končí v pondělí večer, přesné časy jsou upřesněny během studia.

 • Vlastní povinná praxe probíhá průběžně v centru Loreto - Praha 8 nebo po domluvě v daném městě, kde budoucí lektor bydlí.
 • Počet míst je omezen min. 8 a max. 12 osob.
 • Bonus: JEDINEČNÝ/Á LEKTOR/KA, seminář, který namotivuje a ukáže cestu budoucím lektorům, jak být přirozeným a zároveň originálním lektorem! Absolvent bude navíc po dobu jednoho roku oprávněn vést lekce přímo pod záštitou Školy přírodní léčby a čchi-kung Michaely Sklářové za předem stanovených podmínek.
 • Proč seminář jedinečný/á lektor/ka?
  U našich studentů vidíme během studia jejich vyjímečné dary. Často se však oni sami podceňují a mají obavy začít předávat to, co se naučili. Každý člověk je však jedinečný a může probudit zájem a touhu u druhých lidí, může začít podnikat.
  Naši budoucí lektoři v rámci  akreditovaného studia od nás získávají dárek- 3hodinový seminář jedinečný lektor jako podporu pro zvýšení kvality jejich startu při práci s klienty. 

  Seminář Jedinečný/á lektor/ka je novinkou ve studiu školy přírodní léčby a není zahrnut do osnovy studijního plánu.
  A proč se zúčastnit semináře Jedinečný lektor?
  "Milí lektoři. Je vás tolik, že je pro nás nesnadné poznat, který z vás je pro nás ten nejvhodnější. Všichni používáte podobné fráze a podobné sliby. Jediný spolehlivý spůdob jak získat naší plnou pozornost spočívá v tom že budete JEDINEČNÍ. Víte že existuje několik levelů jedinečnosti?"..... Pokud, ale investujete čas a energii na rozvoj své jedinečnosti, tak to s vámi zkusíme. " Kalman Horvát (lektor pro jedinečnost).


 • Vaše ohlasy
 • "Musím ti poděkovat za to, jak výborně jsi nás připravila nejen co do praxe, ale i jako lektorky. Sama sebe překvapuji, jak dokážu reagovat na všechny možný situace v praxi. Jsi skvělá! Děkuji! :)" lektorka Z.V. / Tao ženy 2017
 • "Veškeré znalosti a dovednosti získané při studiu a při praktikování jako semínka klíčily a dávaly mému poznání a tělu nové rozměry. Čchi-kung jakožto starověké čínské umění pro zdraví a dlouhověkost je tisíciletími prověřené umění, které posiluje duševní a fyzické zdraví minulých, přítomných a budoucích generací lidí praktikujících toto umění. Považuji tedy za nezbytné šířit tyto znalosti a dovednosti dále. Blahodárné účinky čchi kungu nastupují poměrně velmi rychle po zahájení cvičení. Já sama jsem při prvním celodenním cvičení v rámci úvodu do čchi kungu pod vedením Míši Sklářové okamžitě navnímala změny ve svém těle. Systematické a smysluplné postupy vedení lekcí v rámci konceptu školy jsou léty prověřené a vychází z tradičního pojetí čchi kungu přizpůsobené naší kultuře. Celý průběh studia nás budoucí lektory připravoval do nejmenších detailů na samostatnou činnost. V tomto ohledu velmi oceňuji detailně propracovanou koncepci školy a výuky – jedná se o velké dílo, děkuji. " Jindřiška - Akreditované studium Živý čchi-kung, jaro 2018

 • Ohlasy studentů
 • FAQ 

 


Naše nové video z ukončeného ročníku 2015/16


 


Po odeslání přihlášky Vám systém musí zahlásit: "Děkujeme, přihláška byla v pořádku odeslána".

Text se objeví úplně dole na stránce. Automaticky Vám budou na email odeslány pokyny k rezervaci místa a k platbě.

V případě, že se tak nestane, napište nám prosím na: info@zivycchikung.cz.Pole označená (*) musíte vyplnit.

*

*

*

*

*

*


*


*

*Ověřovací kód *